Важливо

Аграрна партія витратила чверть виборчого фонду на концерти

  • 13 Серпня 2019, 15:59

Партію фінансували аграрні підприємці, партійці, учасники виборчої кампанії та маловідомі особи. Протягом трьох тижнів партія не відповідає на запит Руху ЧЕСНО про умови участі в агітаційних концертах співака Олега Винника.

На виборчу кампанію Аграрна партія України (АПУ) витратила 21,07 мільйона гривень. Близько 14,3 мільйона вона назбирала й витратила впродовж 11 днів – між 10 липня, датою подання проміжного фінансового звіту, і днем виборів, пише Перший Політичний з посиланням на Рух Чесно.

У матеріалі "Голуби принесли Поплавському та Виннику 6,6 млн на вибори" Рух ЧЕСНО вже аналізував п'ятьох донорів, які першими вклалися в кампанію до 10 липня. Найбільшими спонсорами виборчої кампанії АПУ залишається родина партійця-підприємця Руслана Голуба з Тетієва, що на Київщині.

За підсумками всієї кампанії 20 донорів виборчих перегонів Аграрної партії України можна поділити на чотири групи:

- аграрні підприємства, чиї власники зазвичай не мають безпосереднього стосунку до партії (таких донорів семеро; загальна сума їхніх внесків у виборчий фонд – 12,62 мільйона гривень);

- мешканці Києва, Вінниці та Черкас, частина яких не завжди офіційно веде підприємницьку діяльність (таких донорів вісім; разом вони дали АПУ 6,13 мільйона);

- двоє учасників виборчої кампанії та член партії перерахували 3,5 мільйона;

- Київська районна організація партії з Полтави переказала на рахунок виборчого фонду АПУ 19 тис. грн.

На що витрачали?

Понад половину зібраних грошей Аграрна партія витратила на рекламу на телебаченні. Зокрема, 4,7 мільйона віддала за агітацію на каналі "Інтер", приблизно 3 мільйони – телеканалам "112 Україна" та "1+1".

"Ці вибори – це війна за українську землю. Голосуй за Аграрну партію! Захисти українське село!" – казав в одному з рекламних роликів перший номер у списку партії Михайло Поплавський. 

Другою за обсягом категорією витрат стали концерти. За їхню організацію партія заплатила 5,22 мільйона. Сайт АПУ за період від 5 до 19 липня повідомляє про щонайменше 8 концертів Олега Винника та Михайла Поплавського в регіонах.

На жаль, у партії від середини липня не відповідають на запити Руху ЧЕСНО про деталі участі в них зазначених виконавців. У прес-службі Винника теж не коментують, чи заробляв співак на цих концертах.

Схожі Новини

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття