Антимонопольний комітет заборонив рекламувати «ліки від коронавірусу»

  • 31 Березня 2020, 15:01

Антимонопольний комітет України (АМКУ) надав обов'язкові для виконання рекомендації рекламодавцям, а також рекламним компаніям, телебаченню та ЗМІ, у яких зобов'язує не поширювати рекламу про ліки, які нібито можуть лікувати коронавірус.

Відповідне рішення Антимонопольний комітет ухвалив напередодні, повідомляють у пресслужбі відомства.

У комітеті наголошують, що наразі доведених ліків, які допоможуть вилікуватися чи запобігти COVID-19 немає.

«АМКУ вимагає від рекламодавців (виробників ліків), рекламних холдингів (тих, хто створює рекламні повідомлення та/або розміщує їх у ЗМІ) та телебачення (найбільшого каналу інформування населення) не створювати й не поширювати рекламу, яка може вводити в оману глядача щодо здатності ліків запобігти, або ж вилікувати COVID-19», — зазначають в Антимонопольному комітеті.

Рекламу ліків проти коронавірусу АМКУ буде розцінювати як введення споживачів в оману — це порушення антимонопольного законодавства, за яке виробників ліків та рекламодавців будуть штрафувати.

Розмір штрафів може скласти до 5% річного доходу компанії.

Нагадаємо, що раніше на українському телебаченні та в Youtube під час спалаху зараження людей коронавірусом SARS-CoV-2 з’явилася реклама лікарського препарату «Декасан», у якій зазначається, що він «діє» на коронавіруси.

Водночас імунолог запевнив hromadske, що це — маніпуляція, а жодний препарат у світі не здатний побороти коронавіруси в організмі людини.

Раніше Міністерство охорони здоров’я попередило про шахраїв, які продають псевдоліки від коронавірусної хвороби COVID-19, пандемію якої оголосила Всесвітня організація охорони здоров’я.

«В мережі з‘являються рекламні оголошення, у яких пропонується придбати нібито засоби для лікування та профілактики коронавірусу COVID-19», — заявили у відомстві.

МОЗ закликало не довіряти такій рекламі та не купувати сумнівні препарати.

Джерело

Схожі Новини

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття