Боротьба за Франківськ: "Свобода" чи УКРОП – хто кого цього разу?

  • 13 Червня 2019, 15:43

Основна боротьба за Франківськ під час парламентських перегонів на мажоритарному виборчому окрузі №83, схоже, знову відбуватиметься між двома давніми політичними опонентами – "Свободою" та УКРОПом.

"Свободівці", які мають велику підтримку на рівні міста, висунули кандидатуру секретарки Івано-Франківської міської ради Оксани Савчук. Про плани переобратися до парламенту заявив і нардеп-"укропівець" Олександр Шевченко, котрий кандидувався в Президенти України, а в ІІ турі виборів підтримав Володимира Зеленського, пише ЧЕСНО.

 

 

                                                                                               

На фото: народний депутат Олександр Шевченко та секретарка Івано-Франківської міської ради Оксана Савчук

 

Від партії "Голос" Святослава Вакарчука до ВРУ балотуватиметься артистка Галина Баранкевич, яка дотепер не мала стосунку до політики. "Слуга народу" досі визначається з мажоритарником від Франківська, проте вже здивувала присутністю ексрегіонала, місцевого бізнесмена Романа Мулика під №76 у партійному списку.

 

Фото з Facebook-сторінки Оксани Савчук

Попри оприлюднення партіями списків своїх кандидатів, зокрема й у мажоритарних округах, на сайті ЦВК поки що жодної офіційної реєстрації на  окрузі №83 (м.Івано-Франківськ).

Найактивніше до рекламної кампанії взялася команда Оксани Савчук. У місті вже з'явилися білборди з прізвищем кандидатки та агітаційна продукція. У такому самому стилі "свободівська" команда позначила у Facebook свої профілі.

 

 

Скриншот з Facebook-сторінки депутата Івано-Франківської міської ради Сергія Абрам'яка

 

Щоб нібито визначити єдиного кандидата до парламенту від політсили, яка керує в місті, в агітаційних наметах партії "Свобода" та в соцмережі влаштували голосування. За його результатами найбільшу прихильність здобула Савчук. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив її однопартієць – мер Івано-Франківська Руслан Марцінків.

 

 

 

 

 

Своєрідний екзит-пол відбувся й під час президентських виборів. На багатьох міських дільницях було організовано опитування щодо симпатій виборців у президентській кампанії та майбутній парламентській. У списку претендентів до Верховної Ради була й Савчук. Волонтери, котрі проводили екзит-пол, розповіли Руху ЧЕСНО, що його організатором було саме ВО "Свобода".

 

 

 

І хоча з офіційної позиції партії випливає, ніби кандидатуру Савчук обрали нещодавно, непряма агітація за кандидатку в нардепи розпочалася задовго до оголошення дострокових парламентських виборів. Рух ЧЕСНО повідомляв, що під час президентської кампанії "свободівця" Руслана Кошулинського Савчук з командою однопартійців з'являлася на зустрічах кандидата з виборцями у дворах будинків.

Окрім того, вона активно працює на своєму виборчому окрузі як депутатка міської ради та впроваджує різноманітні ініціативи в місті як її секретарка. З-поміж нещодавніх – екорух "Місто квітів". Як зазначено на сторінці цієї події у Facebook, з ініціативи Савчук протягом дня висадили 10 тисяч айстр.

 

 

Також у травні прізвище Савчук з'явилося на інформаційних плакатах, присвячених проекту зі збереження здоров'я жінок "Дій сьогодні".

 

 

 

Загалом, посада секретарки міської ради дає Савчук можливість застосовувати адмінресурс для покращення власної впізнаваності. Як і Кошулинський під час президентської кампанії, на агітаційній продукції вона використовує прізвище очільника міста Руслана Марцінківа, який за час мерства здобув значну прихильність містян.

На з'їзді ВО "Свобода" визначилось і з партійним списком. Керівник Івано-Франківської обласної організації партії Михайло Королик повідомив у Facebook про прикарпатців, які увійшли до нього. №8 – чинний голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич, №29 – сам Михайло Королик, №72 – Роман Онуфріїв, №86 – Ігор Шевчук, №118 – Ігор Дебенко, №130 – Сергій Сивачук, №148 – Олег Туєшин, №175 – Петро Гавриш, №222 – Іван Гурмак.

За даними останніх соціологічних опитувань, за "Свободу" на виборах мають намір голосувати 1,9% виборців. Тому шанси потрапити до парламенту в партії мізерні. Для того, щоб пройти до Ради, їй потрібно щонайменше 5% підтримки.

 

Агітаційна продукція президентської кампанії Руслана Кошулинського

 

Намір укотре балотуватися до парламенту озвучив у відеозверненні до виборців і чинний нардеп-"укропівець" Олександр Шевченко. Його двічі обирали до Верховної Ради як мажоритарника на окрузі №83, востаннє він висувався від БПП. Шевченко брав участь у президентських виборах. Рух ЧЕСНО писав про нього як можливого технічного кандидата Зеленського.

За підрахунками аналітиків Руху ЧЕСНО, Шевченко опинився у трійці лідерів президентських перегонів за витратами на телевізійну рекламу. Проте за 100 мільйонів гривень здобув лише 1% рейтингу. Цікаво, що на президентських виборах в окрузі №83 нардеп Шевченко фінішував лише сьомим, отримавши 3652 голоси (3,4%). Під час минулих парламентських виборів на цьому окрузі Олександр Шевченко здобув 39 645 голосів.

Зі "Свободою" в передвиборчих перегонах Шевченко зіткнувся 2015 року на місцевих виборах, коли претендував на крісло міського голови Івано-Франківська. Тоді в першому турі він поступився нинішньому меру – "свободівцю" Руслану Марцінківу й теперішньому міністру енергетики Ігорю Насалику, який балотувався від БПП. У міській раді УКРОП заявив про опозиційність до "свободівської" більшості, хоча під час аналізу минулорічних голосувань депутатів-"укропівців" відсоток опозиційності фракції не досягає й одного. Тобто реальної опозиції під час голосувань немає.

На попередніх виборах до Верховної Ради Громадянська мережа "ОПОРА" зафіксувала ймовірний непрямий підкуп виборців кандидатом Шевченком. Нардеп є фігурантом кількох антикорупційних розслідувань, зокрема щодо ремонту доріг ТОВ "ПБС", яке пов'язують з ним. Також місцеве видання "Курс"повідомляло про освоєння цією та іншими близькими до нардепа фірмами державних субвенцій 2017 року. Тоді Шевченко залучив на свій округ кілька десятків мільйонів гривень коштів на соцекономрозвиток.

А 2018 року сума одержаних округом Шевченка субвенцій була значно меншою – 2,8 млн грн. Левову частку цих грошей спрямували на ремонт школи, де навчаються діти нардепа, а також освітнього закладу й багатоквартирного будинку, розташованих у межах округів депутатів Івано-Франківської міської ради від УКРОПу з команди Шевченка.

Представницею партії "Голос" Святослава Вакарчука на мажоритарці у Франківську буде заслужена артистка України Галина Баранкевич.

Вона не має політичного минулого, містянам відома як співачка й актриса Івано-Франківського драматичного театру. Торік її нагородили медаллю "За заслуги перед українським народом" за ініціативи у створенні лемківського драма-концерту "Вигнані з раю".

 

 

Донедавна як можливу претендентку на округ від "Голосу" називали активістку, заступницю голови Івано-Франківської міської організації "Української Галицької партії" Наталію Сербин. Проте на з'їзді партії її кандидатуру не затвердили.

"Я подалася і вже майже пройшла відбір, але коли про це написали київські ЗМІ, як я розумію, конкуренти почали тиснути та просувати технічного кандидата. Тому мені ніхто так і не сказав "ні", але на з'їзді "Голосу" висунули іншу людину. Як мінімум підло. Округ злили. Тому нічого нового – гроші й домовленості перемогли", – коментує СербинРуху ЧЕСНО.

Сама ж Баранкевич не погоджується з тим, що вона технічна кандидатка. У коментарі Руху ЧЕСНО пояснює, що в місті вона є не менш відомою за активістку Сербин.

"Мої проекти та репутація стали переконливим аргументом, що саме мене обрали з-поміж багатьох гідних кандидатів. Для мене це вже своєрідна перемога", – зазначила кандидатка.

Інші політичні сили поки що залишають інтригу щодо своїх мажоритарників на окрузі №83.

Імовірним кандидатом від "Європейської солідарності" Порошенка на цьому окрузі називають Олексія Петечела. Він працює доцентом кафедри кримінального права Юридичного інституту Прикарпатського національного університету. У політиці до цього не був. У коментарі Руху ЧЕСНО Петечел каже, що його кандидатуру партія ще не затвердила.

"Усе стане відомо незабаром", – коментує науковець.

Нагадаємо, на президентських виборах ректор Прикарпатського національного університету Ігор Цепенда був довіреною особою Порошенка на окрузі №85.

Зі своїм мажоритарником на цьому окрузі ще не визначилася найрейтинговіша, згідно з опитуваннями, партія "Слуга народу", однак уже спровокувала в місцевих ЗМІ серію публікацій своїм списком, до якого під номером 76 потрапив місцевий бізнесмен, ексрегіонал Роман Мулик. Для того, аби він став народним депутатом, партія має набрати понад 34% голосів виборців.

Рух ЧЕСНО намагався зв'язатися з Муликом, щоб поцікавитися в нього, за які заслуги він отримав, імовірно, прохідний номер у списку партії, проте він не мав змоги розмовляти, а пізніше не брав слухавки.

Нагадаємо, Рух ЧЕСНО дослідив розподіл субвенцій соцекономрозвитку за 2018рік і показав, як прикарпатські мажоритарники піаряться на державних коштах, а також проаналізував перші 10-ки кандидатів у списках партій "Голос", "Слуга народу", "Сила й честь".

Схожі Новини

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття