Чому жителі Татарова та Ворохти не хочуть об’єднатися в ОТГ з центром у Яремчі (ВІДЕО)

  • 18 Листопада 2019, 10:28

Мешканці двох успішних селищ Ворохти й Татарова на Прикарпатті вийшли на протест – вони хочуть створити територіальну громаду з центром у Ворохті, але їм не дають цього зробити.

Два селища наразі підпорядковуються Яремче, і місцева влада прагне створити ОТГ на трьох і з центром саме в цьому місті. Ворохта й Татарів – це багатющі курорти. Доходи бюджету там сягають десятків мільйонів гривень, і люди бояться, що всі гроші Яремче забиратиме собі, а їх фінансуватимуть за залишковим принципом, йдеться в сюжеті Факти ICTV.

Приміщення дерев’яне, вікна перекосилися, тріщини в фундаменті. Школі в Татарові – одному із відомих карпатських курортів, більше ста років. Понад 150 дітей харчуються в актовій залі.

З року в рік чиновники від освіти закривають очі на те, в яких умовах навчаються діти.

Узимку та влітку туристів у Татарові приймає чи не кожна садиба. З бюджетом у понад 10 млн грн. село може добре розвиватися. Тут готові виділити левову частку на добудову школи чи зведення нової.

 

 

Уже багато років Татарівська та Ворохтянська сільради підпорядковуються Яремче. Тепер їх хочуть об’єднати в ОТГ з центром Яремче. Та місцеві мешканці категорично проти. Кажуть, тоді всі гроші осядуть у центрі, а їх фінансуватимуть за залишковим принципом.

У Ворохті 150 зелених садиб, 15 готелів і три спортивних бази. Селище найближче до головної вершини України – Говерли. Щороку на пік піднімаються понад мільйон мандрівників.

Те, що Ворохта має стати центром ОТГ, прописано і в перспективному плані. В області на позицію селян зважають, але кажуть – поки вивчають документи.

Коли жителі Татарова та Ворохти отримають позитивне рішення про об’єднання – не відомо. Тому люди акціями протесту намагаються достукатися до депутатів облради й очільників Прикарпаття, та нагадати, що об’єднання громад в Україні є добровільним. Тим паче, коли ці громади самодостатні та перспективні.

Схожі Новини

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття