Депутати погодили приєднання Черніїва і Підлужжя до Франківська

  • 16 Серпня 2019, 11:42

З 1 січня 2020 року Івано-Франківськ, Підлужжя та Черніїв матимуть спільний бюджет.

“Сьогодні ми починаємо процедуру створення ОТГ. Для Франківська це історичне рішення. Місто має розвиватися. Ми повинні отримати доступ до нових інвестиційних проектів, земель, які є поза населеними пунктами”, – виступив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Мер зазначив, що процес об’єднання потрібно завершити до жовтня, щоб з 1 січня 2020 року жити за спільним бюджетом, інформує Курс.

“Вважаю, що об’єднання наших сіл з Івано-Франківськом – велика перемога для нас всіх. Виграють громади, люди разом. Дякую вам за довіру”, – сказав перед голосуванням сільський голова Чернієва Богдан Грейда 

30 депутатів міськради проголосували за надання згоди на добровільне приєднання Черніївської і Підлузької сільрад Тисменицького району до Івано-Франківська.

 

Читайте також:      На перше засідання Ради запросили представників ПАРЄ

 

Перед цим рішення про приєднання до Франківська ухвалили сесії сільрад.

Процес створення ОТГ в Івано-Франківську розпочався у січні  2019 року, коли село Вовчинець заявило про намір створити власну ОТГ.

Міський голова Руслан Марцінків почав активно об’їжджати навколишні села і агітувати їх при’єднуватися до Франківська. Результатом стали підписані угоди про співпрацю. Села отримують фінансову допомогу від Івано-Франківська, а їх мешканці можуть отримати картки івано-франківців, користуватися освітніми і медичними закладами. Натомість, вони без погодження Франківська не можуть приєднуватися до інших ОТГ.

Першим таку угоду з містом підписала Колодіївка. Сільрада виторгувала у Франківська мільйон гривень і картки франківця за неприєднання до Вовчинецької ОТГ.

 

Читайте також:     У ВР нового скликання пропонується створити 23 комітети

 

Далі такі Угоди були підписані з сільрадами Узина, Добровлян, Підлужжя, Підпечар, та Чукалівки.

Потенційно до Івано-Франківської ОТГ можуть увійти села Вовчинець, Угорники, Микитинці, Крихівці, Хриплин, Угринів, Узин, Березівка, Добровляни, Загвіздя, Колодіївка, Підлісся, Підлужжя, Підпечери, Рибне, Черніїв, Чукалівка, Драгомирчани, Лисець, Старий Лисець, Радча, містоТисмениця.

Селам Вовчинець, Угорники, Микитинці, Хриплин, Крихівці як адміністративні територіальні громади пропонують залишити в складі Івано-Франківської міської ради.

Схожі Новини

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття