"Децентралізація — це складна й глибинна реформа, яка перебудує всю систему управління країною",- Світлана Онищук

  • 29 Листопада 2019, 18:02

Сьогодні під головуванням заступника голови облдержадміністрації Світлани Онищук відбулося засідання міжвідомчої регіональної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів області.

У ньому взяли участь народний депутат України Олександр Матусевич, голова профільної постійної комісії обласної ради Василь Мельничук, пише Перший Політичний з посиланням на сайт Івано-Франківської.

«Децентралізація є складною й глибинною реформою системи управління країною, і саме завдяки передаванню повноважень і фінансів на місця громади отримають можливості самостійно ухвалювати рішення і відповідати за їх реалізацію. Вже сьогодні реформу, без перебільшення, можна назвати однією з найуспішніших в державі», - наголосила Світлана Онищук, відкриваючи засідання.

Начальник управління з питань децентралізації та регіонального розвитку облдержадміністрації Микола Дем’янчук озвучив пропозиції щодо оновленого перспективного плану формування територій громад Івано-Франківської області, до яких були внесені зміни і доповнення під час  поїздок робочих груп і зустрічей на місцях з депутатами місцевих рад, керівниками органів місцевого самоврядування та представниками територіальних громад.

«Доопрацювання здійснювалися з допомогою нових методик оцінки спроможності територіальних громад, над ними працювали структурні підрозділи ОДА, експерти, широке коло осіб», - повідомив він.  

Після обговорення запропонованих змін вони були схвалені міжвідомчою регіональною робочою групою. Зазначимо, що згідно з пропозиціями, які будуть передані на затвердження до Кабінету Міністрів України, на Прикарпатті передбачається 57 ОТГ.
 

Схожі Новини

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття