Дипломат оцінив шанси України на повернення Криму і Донбасу

  • 21 Жовтня 2020, 16:30

Перемовини щодо Криму і Донбасу будуть ефективними в разі чинення більш серйозного тиску на Росію.

Україна з питань Донбасу проводить перемовини в рамках Нормандського формату і паралельно веде діалог з США. Все залежить того, в якому форматі надалі буде реалізовуватися перемовний процес. Будь-яка дискусія на тему повернення анексованого Криму і окупованих ОРДЛО залежить від того, який тиск чинитиметься на Росію.

Про це заявив український дипломат, колишній міністр закордонних справ Павло Клімкін в ефірі телеканалу Україна 24.

За його словами, щодо питань Донбасу Київ веде перемовини в рамках Нормандського формату і з Вашингтоном. Існує ймовірність, за якої вже після президентських виборів у США перемовна позиція України буде посилена.

Також є й інші варіанти, проте щодо них наразі говорити передчасно.

"Є, звичайно, варіант, коли буде розігруватися гра "добрий поліцейський — поганий поліцейський". А є гра, де все буде координуватися в плані спільних зусиль і оновлення цього формату. Є ще деякі креативні варіанти, про які я б поки що не говорив. Потрібно почекати декілька місяців", - стверджує Клімкін.

Що стосується Кримської платформи, на думку дипломата, проблема полягає в тому, що Росія не має наміру йти на перемовини. Такі заходи можуть бути ефективними тільки в тому випадку, якщо в рамках дискусії буде обговорюватися посилення тиску на Москву.

Схожі Новини

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття