Важливо

Едуард Прощук зі «Слуги народу»: «Народних обранців слід повернути до реального життя й нагадати, що варто працювати в інтересах людей та країни»

  • 17 Липня 2019, 14:01

Про власну мотивацію йти в політику, нечесну передвиборчу боротьбу конкурентів, необхідність вирішення нагальних проблем України та краю зокрема, розповідає Прощук Едуард, лідер за симпатіями виборців у 85 окрузі (Калуський, Рогатинський та частина Галицького району).

У розмові з Першим Політичним він наголосив, що попри намагання інших кандидатів «позеленіти», він – єдиний кандидат від партії «Слуга народу» у 85 окрузі.

– Ви молодий і успішний підприємець, Вас добре знають як мецената. Натомість політика далеко невдячна справа. Чому вирішили йти в парламент? 

– Раніше я відкидав будь-які пропозиції з політичної сфери, бо працював над власними проектами й здобував необхідний досвід. Пізніше зрозумів, якщо всі порядні люди відмовлятимуться «бруднити руки», то хто ж реалізовуватиме необхідні зміни в країні? Прекрасно усвідомлюю, що йдучи в політику, покидаю зону комфорту. Я вважаю себе цілеспрямованим, вмію досягати мети. Мене надихає можливість позитивно змінити Україну й наш рідний край.

– Чому обрали саме партію «Слуга народу»? 

– Мене запросили до політичної партії «Слуга народу». У команді оцінили мої організаторські здібності та життєві досягнення. Кандидатури мажоритарників проходили відбір. Була чітка позиція: у рядах партії не має бути жодного народного депутата будь-якого попереднього скликання! Переконаний, що так званий «політичний досвід», яким сьогодні апелюють, дещо недоречний, адже в українських реаліях – це досвід корупції, свавілля й брехні. Я ж стою на засадах відкритості й чесного підходу до справи.

Не секрет, що у суспільстві є великий запит на зміни. Переконаний, команда Володимира Зеленського – це реальний шанс змінити країну, перезавантажити владу й зламати стару систему. Враховуючи народну довіру, у нас є все, щоб створити коаліцію, сформувати професійний уряд й приймати необхідні законопроекти. У жодної іншої політичної команди зараз немає таких можливостей, як у нас. 

– Як ви ставитесь до того, що один з ваших конкурентів Віктор Шевченко активно використовує кольори й схожу символіку до президентської партії «Слуга народу», однак балотується як самовисуванець. Хіба це та нова якість політики, що потребують українці?

– Так, дійсно така проблема є, перш за все, це нечесно по відношенню до виборців. Це всезагальна тенденція. Дуже багато людей хочуть «позеленіти» перед виборами. Для прихильників маю надзвичайно просту пораду: під час голосування потрібно чітко дивитись у бюлетені на суб’єкт висування. У моєму випадку там буде чітко вказана політична партія «Слуга народу». Мої головні конкуренти – самовисуванці. Однак, я маю одну серйозну перевагу. Точно перебуватиму в коаліції і зможу впливати на державні рішення. Таким чином, приноситиму користь своєму рідному краю.

В 85-му окрузі з центром у місті Калуш я є єдиним кандидатом від партії «Слуга народу». Прикро, що конкуренти вдаються до таких низьких та примітивних кроків та намагаються маніпулювати вами, вдаючи з себе «Слугу народу».

Знаю, що зараз по округу хтось роздає цукерки, поспіхом латає дороги, а хтось організовує поїздки. Бог їм суддя. Я виступаю за чесну і відкриту конкуренцію та віддаю перевагу зустрічам й спілкуванню з виборцями. Найважливіше – комунікація. Ми відкрили вже дві приймальні: у Рогатині та Калуші. У подальшому планую кожних три місяці звітувати про свою депутатську діяльність.

– Ви щодня спілкуєтеся з мешканцями, що найбільше турбує жителів вашого виборчого округу?

– Мені приємно представляти виборчий округ №85 з центром у місті Калуш, де я народився й сформувався як особистість. Розумію всю відповідальність й добре знаю проблеми та потреби цього краю. 

Щодня зустрічаюся з мешканцями районів, спільно проговорюємо всі проблеми, які потребують вирішення через парламент. Перш за все, це інфраструктура і відсутність дорожнього сполучення між населеними пунктами.

Далі, це екологічні проблеми. Вже зараз спільно з командою «Слуги народу» проводимо аудит всіх нафтохімічних й енергетичних комплексів, щоб ґрунтовно розібратись у цьому питанні й напрацювати шляхи виходу з цього. 

Ще одна сфера, що потребує уваги – трудова міграція. Це масштабна проблема, до вирішення якої сподіваюсь долучитись. В Асоціації спортивної боротьби України ми працюємо з 50 тисячами молодих спортсменів, тому прекрасно розумію, що зараз турбує людей. Знаю безліч випадків, коли молоді й перспективні українці змушені їхати на заробітки закордон, щоб забезпечувати власні сім’ї, бо на батьківщині немає жодних перспектив. Хочу зробити все для того, щоб дати цим дітям можливість розвиватися вдома. Чим ми гірші від інших? У нас є родюча земля, талановиті та працьовиті люди. Ми маємо все для того, щоб жити краще, але чомусь цього не відбувається. Згадайте Польщу двадцять років тому. В них все вийшло. Вірю, що й в України вийде.

– Чому політики старої формації не змогли вирішити ці проблеми, маючи доступ до серйозних державних ресурсів?

– Вся справа у пріоритетах. Верховна Рада Україна завжди була своєрідним закритим клубом, де представники фінансово-промислових груп дбали про власні інтереси.  Про виборців ж згадували лише напередодні виборів, коли організовували концерти, латали дороги й роздавали пряники. Так, політики старої системи мають досвід в таких справах. Однак вони мали і всі можливості для вирішення проблем округу, але їх пріоритет – особисте збагачення, а не доля країни.

Джерелом влади є народ, а депутат має працювати в інтересах людей. Хоча всі 28 років незалежності влада жила окремо від українців. Я йду в політику, щоб ламати це порочне коло. Впевнений, наша команда зробить це.

– Які ваші головні пріоритети у майбутній Верховній Раді 9-го скликання?

– Мої політичні пріоритети ділитимуться на два рівні: загальнодержавний та місцевий. 

Щодо першого, то головним завданням є скасування депутатської недоторканності. Народних обранців слід повернути до реального життя й нагадати їм, що варто працювати в інтересах людей й країни. Парламентар повинен перестати відчувати себе якимось божеством. А люди не мають забувати, що все це фінансується з їхніх кишень. 

Також варто здійснити перезапуск антикорупційних органів й провести справжню судову реформу, бо перед законом мають бути всі рівними. Ще одним «фронтом» роботи є підвищення соціальних стандартів. Ненормально, коли середньостатистичний пенсіонер отримує півтори тисячі гривень, а якийсь колишній чиновник більше сотні тисяч гривень. Таких є близько 10 тисяч осіб. Ми хочемо обмежити подібні виплати. Звільнені ж кошти направимо на підвищення пенсій. Гроші для цього є, лише слід старим політикам перестати грабувати Україну.

Щодо локальних питань, то працюватиму над покращенням інвестиційного клімату та над підтримкою малого й середнього бізнесу. Я сам є підприємцем, тому точно знаю, що треба робити. Спільно з командою намагатимемось вирішити проблему із вирубкою лісів. Вже є певні ідеї із залученням IT-технологій. Адже такими темпами ми скоро залишимось без дерев. Звичайно, лісгоспи повинні проводити заготівлю лісу, але необхідний суворий контроль. Варто долучати до цього процесу громаду. 

Ще одним амбітним завданням є відновлення спортивної інфраструктури. Уявіть, лише близько 5% від населення округу займається спортом. Люди не мають можливостей, бо відсутні футбольні поля, манежі, басейни тощо. Вже зараз анонсую один серйозний проект у цій сфері. Спільно з Прикарпатським національним університетом ім. В. Стефаника створюємо Академію боротьби Прикарпаття з відповідними умовами для тренування найкращих спортсменів Західної України. Наша ціль – готувати чемпіонів Олімпійських ігор. 

Впевнений, що ці та інші проблеми нам під силу подолати. Ми вже готуємо законопроекти, які допоможуть вирішити перелічені питання.

– Що хотіли б сказати вашим виборцям?

– У нас є реальний шанс на перезавантаження влади та побудову країни, на яку ми всі заслуговуємо. Для цього потрібно вичистити систему і позбутися старих політиків, які обманювали нас 28 років. Щоб розірвати порочне коло корупції, брехні й свавілля треба привести до влади чесних людей з моральними принципами, які реально йдуть змінювати країну. Закликаю людей підтримати нових політиків 21 липня на виборчих дільницях.

 

Схожі Новини

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття