"Фундаментом для укрупнення громад стануть вже створені ОТГ", – В’ячеслав Негода (ФОТО)

  • 26 Листопада 2019, 16:27

Процес децентралізації буде завершений у наступному році: будуть створені нові громади і укрупнені вже існуючі.

21-22 листопада у Києві проходила третя щорічна конференція партнерів програми DOBRE “Стратегічний розвиток та інвестиції”. Конференція традиційно є майданчиком для обговорення, як зацікавити потенційного інвестора та мотивувати його до співпраці, обрати вірну інвестиційну стратегію та посилити інвестиційну привабливість обʼєднаних громад, пише Перший Політичний з посиланням на Версії.

 

 

В’ячеслав Негода, заступник Міністра розвитку громад та територій України, наголосив, що процес децентралізації має бути завершений у наступному році. Головне, щоб усі громади сформувалися у спроможні і були здатні вирішувати проблеми та створювати умови для розвитку.

Версії поцікавились, як проходитиме процес укрупнення громад, про який вже неодноразово говорити і в парламентських комітетах, і в Кабміні.

“Як на Франківщині, так і в інших областях, переважна більшість громад була, є і ще буде, на жаль, дотаційними. Реверсних громад загалом не так багато в Україні. І якщо вся територія району є дотаційною і на ній утворилась ОТГ, то вона отримала не лише фінанси, а й ту ж саму інфраструктуру. То звідки візьметься надлишок коштів? Це можливо лише через рік-два за рахунок активності і розвитку самої громади”, – відмітив Негода.

 

 

Над питання укрупненням громад наразі працюють на місцевому рівні, але остаточне рішення буде за Кабміном.

“Над питанням укрупнення вже існуючих громад працюють всі ОДА. Їм поставлена задача до кінця цього місяця завершити розробку пропозицій до Перспективних планів. Першими цеглинами, фундаментом є ті громади, які вже утворені. Це ж наші перші діти, які утворилися. Тому не можна до них так ставитись. Але є вже приклади, коли громади самі об’єдналися. Уряд надав їм статус спроможних – нехай рухаються, може щось в них вийде. Не вийшло в них нічого. Вони, попрацювавши вже рік-другий, готові об’єднатися в більшу громаду. Це нормальна практика. В кожній області будуть такі ситуації”, – додає заступник Міністра розвитку громад та територій України.

 

 

Всі питання щодо укрупнення мають бути вирішені лише за безпосередньої участі самих громад.

“Ми наголошуємо: всі попередні рішення мають прийматися лише після консультації з тими громадами. Щоб не було несподіванок, що обласна робоча група сама прийняла рішення, відправила в Кабмін і не провела консультацій. Ми ставимо завдання, щоб з представниками кожної громади відбулась зустріч. Якщо вони домовляться, що так краще – нехай роблять. Якщо буде якесь непорозуміння, то будемо вирішувати на вищому рівні. Адже кінцеве рішення все одно прийматиметься в уряді. Але залишати так як є ще на чотири роки – не можна. Ми зробимо лише гірше для розвитку тих громад, які є і тих, які творяться”.
 

Схожі Новини

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття