Ключовим завданням України є відновлення територіальної цілісності та суверенітету, — Резніков

  • 22 Жовтня 2020, 18:11

Головним завданням української влади є відновлення територіальної цілісності України.

На цьому наголосив віце-прем’єр-міністр України — Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков під час засідання Комісії з питань координації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, на якому були присутні члени Уряду та Верховної ради, а також представники Офісу президента, інформує прес-служба Кабміну.

За словами Резнікова, власне, Мінреінтеграції формально залучено до виконання п’яти завдань в контексті Угоди, чотири з яких вже виконані, а ще одне знаходиться на стадії виконання.

В координації з колегами з Мінсоцполітики п’яте завдання також буде успішно виконано, висловив переконання віце-прем’єр, додавши, що на процес зближення з ЄС МінТОТ ніколи на дививися номінально-бюрократично.

«Метою є реальні зміни у нашій державі, наслідком яких має стати посилення європейської родини, частиною якої є Україна», — сказав Олексій Резніков.

Він також наголосив, що ключовим завданням України є відновлення територіальної цілісності і суверенітету України, а також повернення наших громадян і тимчасово окупованих територій.

Окрім того, він окреслив декілька компонентів, які безпосередньо стосуються контексту Угоди про асоціацію.

«Перший – це необхідність збереження і зміцнення позиції ЄС щодо підтримки України, яка стала жертвою гібридної, у тому числі – збройної агресії. Тобто питання політичної, дипломатичної підтримки, збереження і розширення санкційного режиму проти держави-агресора. Адже причиною нападу стали цінності, які покладені в основу, у тому числі – Угода про асоціацію. Другий важливий компонент реінтеграції тимчасово окупованих територій — ухвалення в Україні законодавства про перехідний період. Тобто захист прав людей, які постраждали від цієї агресії. Третій компонент – економічний. Який дасть можливість Україні стати донором безпекового питання, у тому числі в ЄС», — зазначив Олексій Резніков.

Віце-прем’єр-міністр додав, що відновлення постраждалих від війни регіонів потребує особливих економічних умов.

«Ми готуємо Стратегію економічного розвитку Донецької і Луганської областей, втілення якої зробить Україну більш стійкою, перетворить її на донора безпеки у регіоні. Впевнений, що в цьому є і інтереси ЄС, тому радо запрошуємо європейських партнерів до спільної робити у цій сфері. За два тижні, якщо все буде добре, ми плануємо здійснити візит до Брюсселю, щоб проговорити ці та інші аспекти з нашими європейськими візаві. Ми зацікавлені, щоб зустрічі були максимально змістовними», — резюмував Олексій Резніков.

Нагадаємо, у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України до кінця осені представлять Стратегію економічного розвитку Донецької та Луганської областей. Концепція вже направлена на узгодження центральним органам виконавчої влади та місцевим органам влади.

Схожі Новини

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття