Мешканців П’ядицької ОТГ вчили розбиратись у місцевому бюджеті (ФОТО)

  • 30 Вересня 2019, 11:02

В П’ядицькій ОТГ, що на Коломийщині, презентували мешканцям Бюджет для Громадян. Це новий механізм, що дозволяє місцевій владі простими і доступними способами донести до мешканців інформацію про бюджет громади.

Бюджет для Громадян – це документ, у якому в спрощеній формі відображений бюджет населеного пункту. Зазвичай документи, що пояснюють надходження і витрати коштів місцевого бюджету мають чимало спецтфічних визначень, цифр, кодів тощо.

Саме тому незрозумілі звичайним людям. Для вирішення цієї проблеми інформацію спрощують та додають до нього інфографіки та простими словами пояснені бюджетні терміни. Це і називається Бюджетом для Громадян.

 

 

Такий інструмент впроваджують експерти Громадського Партнерства “За прозорі місцеві бюджети”. Проте впроваджують їх не у великих містах, а невеликих громадах. Тих, що є партнерами Програми DOBRE.

“Бюджет для громадян був запущений минулого року у 50-ти громада, які беруть участь у Програмі DOBRE”, – розповідає експерт партнерства Віталій Світлик, – “Формат був успішним і дав свої результати – мешканці почали цікавитись бюджетом та подавати пропозиції. Саме тому, цього року, ми вирішили впроваджувати механізм на постійній основі. Наразі бюджет для громадян реалізовується у 75 ОТГ України”.

 

 

 

Презентують Бюджети для Громадян на вулицях громад. До них долучають місцеву владу – голів ОТГ, заступників, старост, фінансистів та депутатів. Організатори кажуть, що так можна ефективніше налагоджувати комунікацію між владою та громадою.

 

 

21 та 22 вересня у тьох населених пунктах П’ядицької ОТГ провели такі презентації. Окрім того, збирали пропозиції до бюджету громади на 2020 рік. Загалом їх вдалось зібрати понад 80. 

Також для старшокласників провели відкриті уроки, на яких пояснили на доступних прикладах принципи формування та виконання місцевих бюджетів.

Джерело

                 

Схожі Новини

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття