На Івано-Франківщині найбільше представників у керівному складі ДВК має ВО «Батьківщина»

  • 10 Липня 2019, 09:02

На Прикарпатті шість ОВК утворили 895 дільничних виборчих комісій, в яких працюватиме 12001 особа. Достовірність інформації про утворення ще 139 ДВК в окрузі №86 (центр – Долина) ОПОРА підтвердити не може.

«Згідно частини 3 статті 107 Закону «Про вибори народних депутатів України» дільничні виборчі комісії утворюються не пізніш, як за п’ятнадцять днів до дня голосування - до 5 липня включно. За нашою інформацією у шести округах Івано-Франківщини ДВК утворені вчасно і згідно закону», - каже Богдан Морикіт, координатор Громадянської мережі ОПОРА на Івано-Франківщині.

Він додає, що ОПОРА недовіряє інформації про утворення ДВК в окрузі №86, якщо вони взагалі були утворені. 

«Зважаючи на те, що спостерігачам ОПОРИ імовірно зумисно повідомили неправдиву дату проведення засідання ОВК, під час якого мало відбутись формування ДВК, ми не знаємо, в який спосіб формували ДВК, чи відбувалося жеребкування та чи було дотримано квотний принцип при розподілі керівних посад. 8 липня ОВК №86 надала спостерігачу Постанову про утворення ДВК, однак те, що формування комісій в окрузі відбулося непрозоро, дає підстави сумніватися у дотриманні всіх процедур при формування комісій та визначення керівного складу», - пояснює Богдан Морикіт.

Він зауважує, що згідно ч. 2 ст. 27 Закону по одному своєму представнику до ДВК можуть делегувати: політична партія, депутатська фракція якої зареєстрована в Апараті Верховної Ради України поточного скликання (входять у ДВК в обов’язковому порядку); політичні партії - суб’єкти виборчого процесу, кандидати у депутати від яких зареєстровані у загальнодержавному окрузі; кандидати-самовисуванці.

За підрахунками ОПОРИ, на Івано-Франківщині найбільша кількість членів ДВК зареєстрована від політичних партій, які висунули кандидатів у загальнодержавному окрузі - 4573 (38,10 %). Від політичних партій із фракціями у ВР -  3854 членів (32,11%), від кандидатів-висуванців від політичних партій  – 20321 (19,34%), від кандидатів-самовисуванців – 1253 члени (10,44%).

 

Читайте також:      У Франківську протестують проти призначення Шмигаля головою ОДА (ФОТО)

 

Керівний склад у дільничних виборчих комісіях розподілився наступним чином: від політичних партій, які мають зареєстровані фракції у апараті  Верховної Ради – 881 член комісії у керівному складі ДВК; від політичних партій, які висунули кандидатів у загальнодержавному виборчому окрузі, – 1041 членів; від  кандидатів-висуванців від політичних партій – 492 осіб. 269  членів комісій у керівному складі від кандидатів-самовисуванців.

У розрізі політичних партій на Прикарпатті найбільшу кількість представників у керівному складі ДВК мають ВО «Батьківщина» - 471, «Європейська солідарність» - 430, «Слуга народу» - 366, «Народний фронт» - 186, ВО «Свобода» - 176, «Радикальна партія Олега Ляшка» - 144, «Об’єднання «Самопоміч» - 124, «Опозиційний блок» - 108.

 

Схожі Новини

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття