На засіданні обласної робочої групи розглянули питання податкового боргу та заборгованості зі сплати ЄСВ

  • 4 Листопада 2019, 17:03

1 листопада під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Світлани Онищук відбулося засідання обласної робочої групи, на якому розглядалися питання стану погашення податкового боргу та заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску підприємствами-боржниками області та легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення.

В обговоренні питань взяли участь фахівці управління праці департаменту соціальної політики ОДА, головного управління Пенсійного фонду в області, Державної податкової інспекції, Національної служби посередництва і примирення, роботодавців та профспілок, управління Держпраці, пише Перший Політичний з посиланням на сайт Івано-Франківської ОДА.

Повідомлялося, що станом на 1 жовтня 2019 року податковий борг в області сягнув 4204,2 млн гривень.

Значне зростання податкового боргу відбулося у ТОВ «Оріана-Еко» (м. Калуш), ТОВ «Укр Ойл» (м. Бурштин) та ТОВ «Франківськ-брухт» (Галицький район). У результаті реалізації заходів із погашення податкового боргу за 9 місяців 2019 року до зведеного бюджету надійшло 70,5 млн грн, в тому числі до місцевих бюджетів – 17,9 млн гривень.

Заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування станом на 1.10.2019 року в цілому по області склала 225 млн гривень. Борг економічно активних платників перевищив 95 відс. (214,3 млн грн).

Близько 52 відс. (116,6 млн грн) загальної суми боргу становить борг, який обліковується за фізичними особами-підприємцями. Натомість юридичні особи заборгували 108,4 млн грн, при чому більше половини цієї суми боргують бюджетні установи.

Голова робочої групи Світлана Онищук назвала «критичною» ситуацію, коли боржниками є бюджетні установи, які фінансуються з місцевого бюджету міста Івано-Франківська. Крім того, боргують вони вищезазначені платежі від трьох до дванадцяти місяців поспіль.

Як відомо, наявність у платників заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску не дає змоги зарахувати страховий стаж працівникам цих установ та організацій, отримати інші соціальні платежі.

Заборгованість з єдиному внеску державних підприємств, організацій та їх філій станом на 1 жовтня цього року складає 10,3 млн грн, комунальних підприємств та організацій – 41,8 млн грн, органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування – 29,2 млн гривень.

Приріст заборгованості по єдиному внеску станом на 1.10.2019 року в порівнянні з початком цього року склав 69,7 млн грн, у тому числі юридичних осіб – 55,1 млн грн, фізичних осіб-підприємців – 14,6 млн гривень.

Найбільше зросла заборгованість у суб’єктів господарювання м. Івано-Франківська, Косівського, Тисменицького, Коломийського та Рогатинського районів, м. Коломиї.

З метою вирішення порушених питань на засіданні головному управлінню Пенсійного фонду України в області доручено провести аналіз установ-страхувальників, у яких керівники отримують заробітну плату менше мінімального розміру, подати пропозиції щодо заслуховування суб’єктів господарювання на засіданнях відповідних районних і міських робочих груп за визначеними критеріями.

Водночас управлінню праці департаменту соціальної політики ОДА доручено направити райдержадміністраціям та виконавчим комітетам міст обласного значення переліки «ризикових» суб’єктів господарювання для опрацювання на засіданнях відповідних робочих груп.

Схожі Новини

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття