Нардеп оприлюднив дані про вплив посольства США на українських правоохоронців

  • 9 Жовтня 2019, 11:30

Народний депутат України Андрій Деркач, ініціатор кримінальної справи про втручання у вибори США, оприлюднив документи, з яких випливає, що перший заступник директора Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Гізо Углава протягом кількох років надавав посольству США в Києві інформацію, яка негативно вплинула на хід подій в Україні та США.

В середу він оприлюднив отримані від журналістів-розслідувачів документи, серед яких листування між працівниками НАБУ та представниками дипломатичних місій іноземних держав у рамках кримінального провадження, відкритого за статтею 111 КК України (державна зрада), пише Перший Політичний з посиланняя на Інтерфакс-Україна.

Зокрема, документи, які має нардеп, свідчать про те, що Углава через свою помічницю Поліну Чиж передавав посольству США інформацію, яка, за його словами, є важливою частиною "пазлу" втручання у вибори в США та міжнародної корупції.

За словами Деркача, ці документи він уже передав до Державного бюро розслідувань (ДБР) і Генпрокуратури України. Парламентар також ініціював створення тимчасової слідчої комісії Верховної Ради і подав до суду клопотання про відновлення розслідування щодо втручання у вибори в США шляхом розголошення досудового слідства.

"Як свідчать матеріали листування, неодноразово, починаючи з 14 липня 2017 року з електронної поштової скриньки помічниці першого заступника НАБУ Гізо Углави Поліни Чиж на адресу фахівця з правових питань програми боротьби з корупцією департаменту юстиції США Посольства США в Україні Ганни Ємельянової пересилалися переліки кримінальних проваджень, якими займаються детективи НАБУ", - сказав Деркач.

Деркач оприлюднив листа, в якому працівниця НАБУ Поліна Чиж отримала вказівку від працівниці посольства США Ганни Ємельянової надати інформацію у справі екс-міністра екології та власника Burisma Group Миколи Злочевського.

Народний депутат також оприлюднив суми коштів, які було перераховано представникам Burisma Group, серед яких фігурує і Гантер Байден. Згідно з документами, загалом на користь Гантера Байдена, Александра Квасневського, Алана Аптера і Девона Арчера Burisma виплатила не менше ніж $16,5 млн.

При цьому Деркач стверджує, що міжнародна корупція такого масштабу не могла відбуватися без участі п'ятого президента України Петра Порошенка.

"Ми бачимо, в який конфлікт потрапила нова влада України завдяки діяльності попереднього президента Порошенка. Я хочу наголосити, що я практично упевнений, і не лише я, а й багато журналістів, що відповідальність за ту ситуацію, в якій опинилася Україна, персонально несе Петер Порошенко - за втягування України у втручання у вибори президента в США, за величезну кількість корупційних скандалів і міжнародної корупції, яка не могла відбуватися без його контролю або участі", - сказав нардеп Андрій Деркач на прес-конференції.

"Через дії колишнього президента України Петра Порошенка новий президент України Володимир Зеленський виявився втягнутим у скандал із втручанням у вибори президента США і в те, що Україну звинувачують у міжнародній корупції", - вважає Деркач.

Деркач також оприлюднив документи, як він стверджує, незаконного збору НАБУ особистих даних щодо колишнього генпрокурора Віктора Шокіна та його сім'ї.

Схожі Новини

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття