Нардеп: У Верховній Раді є голоси для зміни виборчої системи

  • 9 Травня 2019, 16:54
  • 1 Коментар

Український парламент – це не однорідна маса, адже з’явилися сили, які намагаються проштовхнути прийняття нового закону про вибори. Саме він передбачає відсутність мажоритарки та зниження прохідного бар’єру.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK говорив народний депутат України Борислав Береза.

 «Якби депутати не були готові до зміни виборчої системи, я б нічого не говорив. Адже чутки вже давно ходять кулуарами, але коли побачив, що голоси таки є, а також можливість для зміни правил гри, то я про це і написав у соцмережах. Окрім того, я спілкувався з людьми, які готові і не готові проголосувати. Тому можу сказати, що голоси за це є, їх поки що не достатньо, але впевнений, що за досить короткий термін 226 голосів буде, а може й більше», – сказав Береза.

Він наголосив, що готовий підтримувати зміни до виборчого законодавства і йому дуже подобаються тенденції, які зараз поширюються у парламенті.

«Хочу, щоб суспільство зрозуміло, що є рухи у ВР щодо зміни виборчого законодавства. Ба більше, мені ці рухи подобаються і я готовий їх підтримувати. Окрім того, вважаю, що парламент не є однорідною масою. Адже там люди мають різні точки зору і вони можуть згуртуватися для того, щоб змінити ситуацію в країні», – зазначив він.

За його словами, вже зараз можна говорити про те, що рухи у цьому напрямку є досить потужними. Але є й ті, зокрема, більшість мажоритарників, які опираються змінам.

«Точно можна сказати, завжди проти ті мажоритарними, які з року в рік працюють на своєму окрузі. В тому сенсі, що вони там «засівають» грішми, гречкою, дотаціями з державного бюджету, а потім приписують це все собі. Тому їм не подобаються розмови про зміну системи, бо для них це є не тільки джерелом власного збагачення, а й джерелом влади, якого вони можуть позбутися», – наголосив Береза.

Тому він вважає, що від мажоритарки треба точно відмовлятися, не дивлячись на те, що він сам потрапив до ВР за цією системою.

«Я розумію, що зі зміною закону можу позбутися свого округу. Але треба йти на жертви і відкинути якісь персональні інтереси в бік, щоб ухвалити той закон, який потрібен Україні. Також не може бути так, щоб в парламенті було 15-20 маленьких регіональних партій, які матимуть відношення до олігарха, чи заможного можновладця. Саме тому потрібно залишати прохідний бал у п’ять відсотків», – сказав нардеп.

Він зазначив, що для партій, які набирають не більше трьох відсотків, не важливо, що у них немає ідеології. Адже, це переважно, політичні проекти, а не партії, для яких метою лише є «дорватися до влади». Також він зазначив, що вже отримав пропозиції доєднатись до деяких політичних сил, якщо буде скасовано мажоритарну систему, але ще не ухвалив остаточного рішення.

Нагадаємо, нещодавно нардеп Борислав Береза заявив, що у Верховній Раді з’явилися сили, які намагаються проштовхнути прийняття нового закону про вибори, який передбачає відсутність мажоритарки та зниження прохідного бар’єру.

До слова, в проекті Виборчого кодексу, який був ухвалений в першому читанні ще 7 листопада 2017 року, закладено запровадження пропорційної системи з відкритими регіональними списками на парламентських виборах. 

Схожі Новини

Коментарі

fn

2019-05-09 23:15:40

Самое главное сейчас - по какому закону проводить следующие выборы в парламент (как в случае досрочного роспуска, так и в случае плановых выборов осенью). Если опять пойдёт половина "гречкосеев"-мажоритарщиков, будет такое же точно болото. Так вот если сейчас добиться (как угодно, митингами, протестами) принятия закона с ОТКРЫТЫМИ партийными списками, то это будет выгодно для народа. Проблема в том, что народу приходится слишком долго ждать, чтобы заменить президента или депутата, который не оправдывает оказанного ему доверия. Приходится либо ждать следующих выборов, либо выгонять через майдан. Почему нельзя сделать «майдан», только легальный, законный? Импичмент или отзыв депутата, не оправдавшего надежд. Просто один раз добиться принятия нормальных законов. Выборы раз в 5 лет — это очень редко. Уже за 2-3 года видно, какой это президент или депутат — и в самом деле народный, а какой клептократ. Поставить выборы президента и Верховной Рады — раз в 3 года, одновременно. Максимальное количество возможных переизбраний президента и любого депутата — не более 3-х раз на протяжении жизни. Если 3 раза по 3 года — 9 лет. Хватит с них. В современном мире изменения происходят быстро, некогда ждать смены поколений ради ухода политических пенсионеров, тормозящих развитие страны (им невыгодно ничего менять, они и так хорошо устроились). Численность депутатов сократить до 230. Ни к чему кормить полтысячи неприкосновенных дармоедов, как это делается сейчас. А также надо добиваться снятия депутатской неприкосновенности - перед законом должны быть все равны (принцип верховенства права). Верховная Рада не должна быть клубом, повязанным круговой порукой. Так вот, если объединить все предложения в Большую Политическую Реформу, и поставить депутатов перед фактом: либо голосуете всё сразу пакетом и остаётесь до осени (инаугурация в последний день - роспуск невозможен), либо роспуск Рады (майдан требует, и всё тут, не уходить, пока не примут) и "народная память" в виде тотальной обструкции всем, кто не поддержал эту реформу, чтобы путь в депутаты для таких был заказан на всех последующих выборах.


Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття