Нардепів можуть зобов'язати входити до фракцій партій, від яких вони пройшли до Ради

  • 9 Вересня 2019, 17:07

Раді рекомендують узгодити закон "Про статус депутата" з Конституцією

Верховній раді рекомендували прийняти законопроект № 1038 "Про внесення змін до закону "Про статус народного депутата України" (щодо приведення закону "Про статус народного депутата України" у відповідність із Конституцією України), поданий представником президента в Конституційному суді Федором Веніславським. Про це заявив глава комітету з питань регламенту, депутатської етики та організації роботи ВР Сергій Кальченко, передає РБК-Україна.

"Щодо проекту закону №1038: пропонується рекомендувати ВРУ включити вказаний проект до першого розділу ВРУ порядку денного та за результатом розгляду законопроекту в першому читанні прийняти його з урахування редакційних уточнень, запропонованих комітетом, за основу та в цілому. Рішення прийнято більшістю", - заявив Кальченко.

"Метою законопроекту є вдосконалення правового регулювання питання входження народних депутатів до складу депутатських фракцій цих політичних партій", - йдеться у пояснювальній записці.

Так, законопроектом пропонується внести зміни до закону "Про статус народного депутата", виклавши статтю 13 в новій редакції. Зокрема, в проекті прописано, що народний депутат, обраний від політичної партії, зобов'язаний вступити до складу депутатської фракції цієї політичної партії.

Окрім того, комітет відхилив альтернативний законопроект № 1038-1, внесений депутатом Оленою Шкрум.

Схожі Новини

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття