Нацбанк готовий вдруге націоналізувати ПриватБанк, якщо виникне така потреба

  • 16 Травня 2019, 19:05

Якщо апеляційні суди стануть на бік Ігоря Коломойського та підтвердять незаконність націоналізації ПриватБанку у 2016 році, то Національний банк може повторно ухвалити рішення про виведення банку з ринку шляхом націоналізації.

Про це повідомила заступниця голови Нацбанку Катерина Рожкова в інтерв’ю Reuters, передає Громадське.

За словами Рожкової, визнання незаконною націоналізації ПриватБанку загрожує фінансовій стабільності України та подальшій співпраці з Міжнародним валютним фондом у межах програми на 3,9 мільярда доларів.

Підставою для повторної націоналізації ПриватБанку стане те, що у разі визнання передачі банку у державну власність незаконною, ПриватБанк повинен буде повернути державі 155 мільярдів гривень, якими його докапіталізували у 2016 році. Це призведе до неплатоспроможності банку та змусить Нацбанк вжити заходів — або ліквідувати банк, або націоналізувати його.

«Тоді банк залишиться без капіталу. Ми, як регулятор фінансового сектору, будемо робити вибір відповідно до законодавства: стаття 56 закону каже, що ми мусимо визнати такий банк неплатоспроможним», — повідомила Рожкова.

Напередодні у Зеленського запропонували виплатити Коломойському $2 млрд за ПриватБанк «взаємозаліком боргів»

 

Читайте також:    До Порошенка і Ситника позивається скандальний нардеп

 

Раніше Коломойський кілька разів заявляв, що повернеться в Україну після інавгурації новообраного президента Володимира Зеленського. Додамо, що нещодавно в Україну також прилетів партнер Коломойського Геннадій Боголюбов.

Нагадаємо, що за декілька днів до виборів суди ухвалили одразу три рішення на користь колишнього власника ПриватБанку Ігоря Коломойського. Так, 18 квітня — за три дні до другого туру виборів — Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації ПриватБанку.

Пізніше Окружний адміністративний суд Києва ухвалив ще одне рішення на користь Коломойського, скасувавши рішення Нацбанку щодо визначення переліку пов’язаних з банком осіб.

20 квітня Печерський суд Києва скасував майнову поруку Коломойського за кредитами, які Національний банк видав ПриватБанку у 2013 році. Загальна сума цих кредитів складає 9,2 мільярда гривень. Згодом Коломойський подав 5 позовів про скасування своїх боргів перед НБУ за поручительством на користь ПриватБанку.

Схожі Новини

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття