Важливо

Найбільше на рекламу у Facebook витратили сторінки Порошенка, Тищенка та програма “Шустер LIVE”

  • 20 Серпня 2020, 18:08

Громадський Рух ЧЕСНО порахував витрати українських сторінок у Facebook, які протягом січня-липня 2020 найбільше публікували рекламу, пов'язану із соціальними питаннями, виборами або політикою. До ТОП-20 увійшли сторінки Петра Порошенка, Миколи Тищенка та програми “Шустер LIVE”

Разом ТОП-20 сторінок витратили на рекламу в січні-липні 318 тисяч доларів, або понад чверть усіх коштів, витрачених на політичну та соціальну рекламу в українському сегменті соцмережі. Загалом же політичну й соціальну рекламу в цей період поширювали майже 1400 сторінок.

Серед ТОП-20 є як загальнонаціональні (поширення реклами на всі області), так і регіональні (орієнтовані лише на певні міста). Частина з них – медіа, ще частина – сторінки з нейтральними назвами, які просувають інтереси тих чи інших політиків. Окремі сторінки працюють проти когось.

 

 

Лідер за витратами – п’ятий Президент України Петро Порошенко, який протягом 7 місяців за рекламу у Facebook заплатив 52,8 тисячі доларів. Від червня минулого року до січня зі сторінки Порошенка на рекламу витратили ще 100 тисяч доларів.

Друга сторінка за рекламою, пов'язаною із соціальними питаннями, виборами чи політикою, – програма “Шустер LIVE” з витратами в розмірі 39,4 тисячі доларів. Вона рекламує гостей ефіру або самого Савіка Шустера.

 

 

На третьому місці за витратами із сумою понад 20 тисяч доларів – Микола Тищенко, який вважався потенційним кандидатом на посаду мера Києва, доки партія офіційно не затвердила кандидаткою Ірину Верещук.

2020 року до червня сторінка Тищенка взагалі не рекламувалася. У червні нардеп витратив на рекламу у Facebook 5,7 тисячі доларів, а в липні – ще 15 тисяч. Останні 9 оплачених постів були опубліковані 27 липня.

 

 

З-поміж українських медіа традиційно на рекламу в соцмережах чимало витрачає видання “Обозреватель” – майже 16,5 тисячі доларів у січні-липні 2020 року. Воно поширює позитивні дописи й заяви Петра Порошенка, Олександра Бродського, Миколи Томенка, а також критичні публікації проти Володимира Зеленського й деяких представників партії “Слуга народу”. Найчастіше ж видання розміщує негативні дописи Павла Фукса.

До ТОП-20 входять кілька сторінок з нейтральними назвами, які рекламують нардепа від ОПЗЖ Віктора Медведчука, а саме: “Все гарно в Україні” (понад 10 тисяч доларів), “Політичні війни” (майже 10 тисяч доларів). Обидві ці сторінки є частиною мережі сторінок, котрі поширюють дописи про Віктора Медведчука (“Вільний Донбас” та “Економічні війни”) і від 2019 року витратили на рекламу понад 47 тисяч доларів.

Оплачували ці пости “Центр дослідження громадської думки” та “Центр соціальних медіа й аналітики “Політичні війни”. Жодної з цих організацій, за даними держреєстрів, не існує.

 

 

Джерело: ЧЕСНО.

Схожі Новини

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття