НБУ готовий до випуску е-гривні за певних умов

  • 21 Лютого 2020, 13:39

Пілотний проект із запровадження е-гривні дав практичний досвід, але і поставив перед НБУ нові запитання.

Національний банк України (НБУ) продовжує досліджувати можливість випуску е-гривні і після завершення пілотного проекту. Про це заявив голова НБУ Яків Смолі на міжнародній конференції "Цифрові валюти центральних банків: нові можливості для платежів".

Як зазначив Смолій, у НБУ готові повернутися до цього питання, "коли будемо переконані, що не лише здатні це реалізувати з технологічної точки зору, а й що це не стане на заваді реалізації нашого мандату - забезпеченню цінової та фінансової стабільності".

 

Читайте також:      Депутатка від "Слуги народу" прийшла до Ради у відвертому вбранні (ФОТО 18+)

 

Як повідомив Роман Гартингер, начальник відділу департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ, український центробанк почав вивчати можливість випуску власної цифрової валюти - е-гривні - з 2016 року.

За його словами, бачення НБУ полягає у тому, що е-гривня - це звичайна (фіатна) валюта в електронному вигляді, що має обмінюватись на готівкові або безготівкові кошти у співвідношенні 1:1.

Тож у 2018 році був реалізований пілотний проект, що включав і практичну частину. Тобто відбулося тестування інноваційного платіжного рішення, створеного командою фахівців Національного банку України та волонтерів із ІТ-сфери, що базувалося на технології розподілених регістрів (блокчейн) та платіжній інфраструктурі НПС "ПРОСТІР".

У обіг було випущено обмежений обсяг е-гривні - трохи більше 5 тисяч гривень. Вся емісія е-гривні увійшла до грошового агрегату М0, тобто до готівки в обігу поза банками.

"Водночас це дослідження дало не тільки практичний досвід, але і поставило перед Національним банком нові запитання", - зауважив Гартингер.

Джерело

Схожі Новини

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття