Важливо

«Не виходити з дому більш ніж на 100 метрів»: адвокат розповів про карантин в анексованому Криму

  • 4 Квітня 2020, 15:01

З 2 квітня на окупованому Росією Кримському півострові запровадили нові карантинні обмеження у зв'язку з поширенням коронавірусу.

Вони передбачають жорсткіші обмеження, зокрема не залишати місце реєстрації більш ніж на 100 метрів.

Про це в етері hromadske розповів кримський адвокат Олексій Ладін.

За його словами такі обмеження запровадили поки на три доби — до 6 квітня, але ймовірно будуть продовжені.

«На сьогодні є низка указів підвищеної готовності, у зв’язку з якими скасовані усі масові дійства. Першого квітня було доповнення до цього указу і з 3 по 6 квітня на території Криму буде діяти так званий жорсткий варіант карантину, люди повинні будуть знаходитися за місцем свого перебування та реєстрації й не виходити з будинку більш ніж на 100 метрів», — сказав Ладін та додав, що відповідно до указу Володимира Путіна порушення таких карантинних норм передбачає штраф у розмірі 30-40 тисяч рублів.

За його словами, у зв’язку з такими обмеженнями, юристів непокоїть те, як буде розвиватися ситуація у слідчих ізоляторах та колоніях.

«У випадку, якщо коронавірус проникне до СІЗО, його розповсюдження там буде катастрофічно швидким, а наслідки можуть бути жахливими», — заявив адвокат та додав, що пересуватися містом наразі можуть лише особи, які забезпечують життєдіяльність регіону та міст, а адвокати не входять у цей список.

«Взагалі незрозуміло, як адвокати зможуть пересуватися і надавати екстрену юридичну допомогу у разі, якщо когось із наших підзахисних затримають, будуть арештовувати», — сказав Ладін. 

За словами юриста, певні норми у нових законах суттєво порушують права людей.

«Ну, добре, якщо такі обмеження в умовах пандемії можливо і виправдані, але є ще низка законів. Наприклад, закон про фейки. Там передбачені величезні штрафи та навіть позбавлення волі за поширення недостовірної інформації, однак що таке недостовірна інформація — не зовсім зрозуміло.

І є враження, що такою буде визнаватися уся поширена інформація, яка не відповідає офіційним пресрелізам. Також незрозуміло, яким чином будуть здійснюватися адміністративні переслідування у зв’язку з поширенням карантину. Якщо це буде так, як було щодо мітингів, то є відчуття, що буде просто повальне штрафування людей», — розповів юрист.

За даними окупаційної влади, станом на 3 квітня в анексованому Криму 18 інфікованих коронавірусом. Крім того, почав роботу пост контролю на Кримському мосту, на якому перевіряють всіх громадян, що в’їжджають на півострів.

У водіїв і пасажирів перевіряють температуру, дізнаються мету візиту в Крим і збирають контактну інформацію. Станом на вечір 2 квітня в окупований Росією Крим не пропустили десять автомобілів.

Схожі Новини

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття