Не вийшло. У МОЗ розповіли, як писати про коронавіруси без помилок — і зробили помилку

  • 20 Березня 2020, 14:01

Міністерство охорони здоров’я України дало рекомендації журналістам, як правильно писати про коронавірус і переплутало назву вірусу.

«В умовах пандемії основним інструментом протидії паніці стає забезпечення безперервного доступу до правдивої та перевіреної інформації. Саме на журналістів лягає відповідальність за те, як реагуватиме населення. А отже, кожне формулювання має значення», - пише МОЗ у своєму пості в Facebook. 

Але в інфографіці, яку підготувало міністерство, помилка з'являється в першому ж пункті: МОЗ пропонує «називати вірус повною назвою COVID-19».

Проблема в тому, що COVID-19 - це назва хвороби, яка офіційно затверджена Всесвітньою організацією охорони здоров'я. Вірус називається SARS-CoV-2.

 

 

 

COVID-19 - це дійсно скорочення повної назви Coronavirus disease 2019 (коронавірусна хвороба 2019). Назва вірусу SARS-CoV-2 - це також скорочення з англійського - Severe acute respiratory syndrome coronavirus 2 (Важкий гострий респіраторний коронавірусний синдром 2).

Цифра 2 в назві вірусу присутня через те, що перший спалах хвороби через коронавірус SARS стався в листопаді 2002 року - це був початок епідемії важкого гострого респіраторного синдрому. Важливо розуміти, що це - не COVID-19, а інша хвороба.

Джерело

 

 

 

 
 

Схожі Новини

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття