Новинський та ще чотири депутати пропонують вільно обирати мову виступу у Раді

  • 6 Вересня 2019, 15:01

Законопроектом також пропонується встановити, що телерадіоорганізації України можуть на власний розсуд вести мовлення державною мовою або мовами меншин та іншими мовами.

Позафракційний народний депутат Вадим Новинський і ще 4 депутати зареєстрували у Верховній Раді законопроект про мови в Україні (№ 1103), у якому пропонується встановити, що той, хто виступає у парламенті, може вільно обирати мову виступу, передає Уніан.

Текст законопроекту розміщено на сайті парламенту. Авторами законопроекту є Новинський, Муса Магомедов, Дмитро Шпенов, Сергій Магера та Вікторія Гриб. Законопроектом пропонується у законі "Про Регламент Верховної Ради України" встановити, що мова ведення засідань Верховної Ради визначається статтею 8 закону "Про мови в Україні" (нині встановлено, що мовою роботи Верховної Ради, її органів та посадових осіб є державна мова).

 

Читайте також:        Сім’я прем’єр-міністра заборгувала 21 тисячу за комунальні послуги

 

Законопроектом передбачено встановити, що засідання ВР, її комітетів і комісій, Погоджувальної ради фракцій (депутатських груп) ведуться державною мовою. Промовець може вільно обирати мову виступу, в тому числі виступати мовою меншини. Переклад його виступу на державну мову, у разі необхідності, забезпечує Апарат Верховної Ради. За звичайних обставин виступ промовця не переривається. Проекти законів, інших нормативних актів вносяться на розгляд Верховної Ради державною мовою.

Також цим законопроектом пропонується визначити, що телерадіоорганізації України можуть на власний розсуд вести мовлення державною мовою або мовами меншин та іншими мовами - як однією, так і кількома мовами (наразі встановлено, що телерадіоорганізації здійснюють мовлення державною мовою).

Обсяги загальнодержавного, регіонального і місцевого мовлення державною мовою, мовами меншин та іншими мовами визначаються самими мовниками.Мова друкованих засобів масової інформації визначається їхніми засновниками відповідно до установчих документів.

 

 

Читайте також:     Стало відомо, чому Порошенко не з’явився на допит у ДБР

 

Автори законопроекту, серед іншого, пропонують встановити, що у сфері надання послуг поштового зв'язку і телекомунікацій в Україні вживаються державна мова або мови меншин; рекламні оголошення, повідомлення та інші форми аудіо- і візуальної рекламної продукції виконуються державною мовою або мовою меншин, іншою мовою на вибір рекламодавця.

У законі "Про освіту" пропонується встановити, що держава створює умови для здобуття освіти особам, які належать до корінних народів, національних меншин України, мовою відповідної меншини, а також забезпечує виявлення та усунення факторів, що перешкоджають реалізації прав і задоволенню потреб таких осіб у сфері освіти.

У самому законопроекті автори прописують, що вільний вибір мови навчання є невід'ємним правом громадян України, за умови обов'язкового вивчення державної мови в обсязі, достатньому для інтеграції в українське суспільство. Мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова, мови меншин або інша мова.

 

Схожі Новини

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття