Обійти електроніку: в Київраді голосували гумками і книжками

  • 12 Лютого 2020, 11:13

Чому столичні депутати не можуть проголосувати за себе і «того хлопця», як це роблять у Верховній Раді?

Секретар Київради Володимир Прокопів провів цікавий майстер-клас і навіть пообіцяв вручити приз кожному, хто зможе «проголосувати» за двома пультами одночасно.

 

 

Під час тестування системи «Рада-4» були спроби «кнопкодавства» за допомогою жуйки, книжки, мобільника і мікрофона. Проте всі «ноу-хау» виявилися невдалими, оскільки в електронному голосуванні передбачена сенсорна кнопка. В цьому переконалися депутати Верховної Ради України (ВРУ), яких запросили на Хрещатик, 36.

"У Верховній Раді під час голосування потрібно натискати лише одну кнопку – зелену, жовту або червону. А в Київраді – треба робити волевиявлення обома руками на весь час, допоки триває процедура голосування.

Я говорила про це на засіданні регламентного комітету ВРУ ще в листопаді-2019. Мені відповіли, що над цим питанням працюватимуть", – розповіла народна депутатка Наталія Приходько.

 

 

Ініціатор проведення майстер-класу в Київраді – громадська організація «Рух Чесно», яка зафіксувала близько десятка випадків кнопкодавства у стінах ВРУ.

"Нардеп, голосуючи за іншого депутата, порушує норми Конституції та законів «Про статус народного депутата України» та «Про Регламент Верховної Ради України». Дамокловим мечем для «кнопкодавів» мала б стати криміналізація порушення процедури особистого голосування. Відповідний закон набрав чинності 16 січня 2020 року. Відтоді ще жодного нардепа не впіймали на кнопкодавстві.

З іншого боку, минуло зовсім небагато часу, аби стверджувати, що проблемі покладено край. А запобігання порушенню – ефективніше за покарання порушника. Цим запобіжником і має стати сенсорна кнопка", – вважає парламентський аналітик ГО «Руху ЧЕСНО» Дмитро Черетун.

Джерело

Схожі Новини

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття