ОБСЄ: Місцеві вибори в Україні відбулися спокійно та з дотриманням процедур, а опитування Зеленського створило переваги для СН

  • 27 Жовтня 2020, 09:40

Місцеві вибори в Україні, які відбулись 25 жовтня, пройшли спокійно та були добре організовані.

Про це заявила керівник Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів та прав людини (БДІПЛ) Інгібйoрг Сольрун Гісладоттір на онлайн-конференції, передає Інтерфакс.

«На обмеженій кількості виборчих дільниць, які відвідували представники БДІПЛ у день виборів, ми спостерігали, що виборчий процес відбувався загалом спокійно, добре організовано і прозоро, всі процедури загалом були дотримані», — зазначила Гісладоттір.

У ОБСЄ додали, що місцеві вибори були «дуже важливими», адже відбулась попередня реформа децентралізації, яка дала місцевій владі значні повноваження.

Окрім цього у місії зазначили, що опитування від Зеленського частково створило «неправомірну політичну перевагу» для «Слуги народу» на виборах:

«Можна відзначити, що опитування, яке ініціював президент Володимир Зеленський, що проходило поруч з виборчими дільницями в день виборів, і яке профінансувала його політична партія, а також який стосувався ініціатив його Офісу, створювало дещо неправомірну політичну перевагу, а також розмивало безпосередній кордону між державою і політичною партією»

Це попередні висновки місії, її представники продовжать спостерігати за виборами під час другого туру. Від Місії ОБСЄ з демократичних інститутів та прав людини у Києві працюють 16 експертів, а також 66 по всій Україні.

Схожі Новини

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття