Офіс генпрокурора порушив справу стосовно суддів КСУ

  • 30 Жовтня 2020, 11:35

Офіс генерального прокурора порушив кримінальне провадження за фактом можливого захоплення влади або насильницької зміни чи повалення конституційного ладу суддями Конституційного суду України. 

Нагадаємо, Конституційний суд ухвалив рішення, яким скасував відповідальність посадовців за брехню в декларації, а також визнав неконституційними деякі повноваження Національного агентства з питань запобігання корупції. Через це рішення НАЗК закрило публічний доступ до реєстру декларацій чиновників, а також позбулося можливості проводити спеціальні перевірки щодо переможців на місцевих виборах, що необхідно для їх призначення на керівні посади.

Після чого президент Володимир Зеленський скликав термінове, закрите засідання Ради національної безпеки та оборони, темою якого було рішення КСУ. Пізніше Зеленський своїм указом увів у дію рішення РНБО щодо відновлення довіри до конституційного судочинства.

Схожі Новини

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття