#Округ83: Сьогодні на площі Ринок івано-франківці матимуть змогу поспілкуватися із легендарною госпітальєркою Яною Зінкевич

  • 17 Липня 2019, 14:45

Сьогодні на площі Ринок івано-франківці матимуть змогу поспілкуватися із легендарною госпітальєркою Яною Зінкевич

Про зустріч із відомим парамедиком, яка відбудеться у середу 17 липня о 19.00 біля міської ратуші, повідомляють місцеві волонтери.

Довідково:
Яна Зінкевич — засновник і командир медичного батальйону «Госпітальєри», начальник Медичного управління і реабілітації бійців Української Добровольчої армії.
За роки своєї діяльності, «Госпітальєри» врятували більше двох з половиною тисяч українських бійців. Також Зінкевич стала начальником Медичного управління і реабілітації бійців добровольчого Українського Корпусу «Правого сектору» (ДУК ПС).
У 2014 році Зінкевич отримала Пам’ятний знак «За військову доблесть».
4 червня 2015 року Яна отримала орден «Народний герой України». Церемонія нагородження відбулася в будинку Митрополита Національного заповідника «Софія Київська».
1 грудня 2015 року Яна Вадимівна отримала Орден «За заслуги» III ст. — «за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю».
5 грудня 2015 року, близько 4 ранку, на трасі Дніпро-Донецьк автомобіль медичного батальйону «Госпітальєри» разом з Яною Зінкевич на пасажирському сидінні і Максимом Корабльовим (Стрілком) за кермом знесло в кювет, в результаті чого машина перекинулася близько семи разів. Під час цієї страшної ДТП, Яна Зінкевич отримала повний перелом хребта, параплегію (параліч обох нижніх кінцівок), переломи половини ребер і ключиці, пошкодження ряду внутрішніх органів, гемопневмоторакс (скупчення крові і повітря в плевральній порожнині), контузії серця і легенів.
Яна вижила. Внаслідок ДТП Яна має довічну інвалідність і пересувається в інвалідному кріслі. 16 березня 2016 року Зінкевич отримала Орден «За порятунок життя» — «за героїчні вчинки, дії, завдяки яким було врятовано життя людини».
У 2016 році, після виходу Дмитра Яроша з «Правого сектора», «Госпітальєри» перейшли в Українську Добровольчу Армію.
У 2019 році Яна Зінкевич бере участь у позачергових виборах до Верховної Ради України. Вона балотується в народні депутати від партії «Європейська Солідарність», №7 в списку.

 

Схожі Новини

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття