#Округ89: Чи приєднається Снятинщина до Коломийщиини або для чого Книшук іде на вибори

  • 16 Липня 2019, 16:03
  • 1 Коментар

Нещодавно кандидат у народні депутати від партії «Батьківщина» Петро Книщук розвісив по всьому Снятину білборди з написом «З надією на зміни». Політик, який все своє життя був прив’язаний до сусідньої Коломиї та округу №88, зненацька вирішив балотуватись в іншому районі – Снятинському на окрузі №89.

Які зміни планує впроваджувати коломийський підприємець та чому репутація не дозволяє йому балотуватись у своєму рідному місті?

Ім’я Петра Книшука відоме, у першу чергу, не як політика, а як вдалого бізнесмена, пишуть Гуцульсько-Косівські новини.

За останні 20 років він побудував на Івано-Франківщині цілу аграрну імперію. Родина Книшука володіє більш ніж 20-ма тисячами га землі, а його дружина Орися має більше 11 мільйонів гривень статків. Паралельно Книшуки встигають працювати депутатами Івано-Франківської обласної ради, а нинішній кандидат в окрузі №89 від «Батьківщини» є ще й чинним головою Матеївецької ОТГ у Коломийському районі. На цій посаді він дуже «вдало» проводить тендери на постачання продуктів із фірмою власної дружини.

Здається, все у Петра Книшука добре, то ж навіщо йому Снятин?

Загарбання землі у Снятинському районі

По-перше, агробізнес родини Книшуків активно розростається у Снятинський район.

Національна поліція ще 2017 року розпочала кримінальне провадження про незаконне загарбання земель Снятинського району.

Мова йде про фальсифікацію договорів оренди земельних ділянок. Заяви про підробки їхніх підписів подали 10 громадян (9 з яких – мешканці Снятинського району, зокрема сіл Балинці, Бучачки, Трофанівка). Вони у 2017 році заявили у поліцію про те, що не підписували договорів оренди своїх земельних ділянок із фермерським господарством Книшука «Прометей», хоча ці договори біли зареєстровані у ЦНАПі у Коломиї та Коломийському смт Печеніжин. В рамках розслідування цього кримінального провадження у офісі компанії Книшука було проведено 3 обшуки та були вилучені документи у січні, лютому та квітні 2018-2019 рр.

Документальні підтвердження цих фактів кожен може побачити за посиланнями:

Судове рішення 1 - http://reyestr.court.gov.ua/Review/71863783

Судове рішення 2 - http://reyestr.court.gov.ua/Review/7969980

Судове рішення 3 - http://reyestr.court.gov.ua/Review/81216365

Чи потрібне об’єднання?

Останнім часом на Снятинщині стали все частіше говорити, що в рамках реформи децентралізації Снятинський район буде приєднаний до Коломийського повіту. Спочатку це були лише чутки, потім з’явились відповідні публікації у засобах масової інформації.

У 2018 році Коломия стала центром першої в області територіальної громади, об’єднаної навколо міста обласного значення. Тоді частиною ОТГ стали Шепарівці, Іванівці, Товмачик та Саджавка. Цікаво, що останнє село належить до Надвірнянського району та спочатку не передбачалось його приєднання до Коломиї, але прописаний план легко змінили. Процес триває до сьогодні, бо Коломийська міська рада у 2015 році висловила пропозиції щодо об’єднання 46 сільським радам.

Снятин + Коломия = Коломийський повіт?

Якщо ті чотири села хоча б територіально близькі до Коломиї, вони знаходяться в межах одного округу, то приєднання Снятинського району до Коломиї абсолютно нелогічне. Навіть історично Снятин не пов’язаний із Коломийським повітом – адміністративною одиницею, яка входила до складу Австро-Угорщини, Західно-Української Народної республіки, Польщі та УРСР.

Незважаючи на те, що обидва населених пункти знаходяться на території однієї області, приєднання може призвести до певних проблем та незручностей. Так, буде перенесений Центр надання адміністративних послуг, тому за кожною довідкою треба буде їхати до Коломиї, у Снятині буде зачинена лікарня. Мешканці сіл у Снятинському районі вкрай занепокоєні подібними змінами у перспективі. Особливо тим, що всі гроші із району будуть спрямовані у Коломию. Вони бояться, що про їхні містечка просто забудуть, побоюються опинитися в новій громаді на других ролях, тому відкрито виступають проти нав’язаного «старшого брата».

До того ж, неодноразово Снятинський район визнавали одним із лідерів у втіленні проектів та програм розвитку місцевого самоврядування. Сотні тисяч гривень громаді вдавалось освоїти на капітальні ремонти шкіл, дитячих садочків та будинків культури, а в червні почався ремонт дороги Снятин-Тязів.

Що ж пропонують селам, які раніше приєднались до Коломиї, окрім представництва у виконкомі Коломийської міськради і обіцянки враховувати думку громадських рад? Кажуть, що у майбутньому вони отримають більш якісні освітні та медичні послуги, але ніхто не може з точністю сказати, коли це майбутнє настане. Та й у вже приєднаних селищах мало що змінилось.

До чого в цій історії кандидат у народні депутати Петро Книшук?

Неодноразово Петро Книшук в інтерв’ю та коментарях відкрито виступав за об’єднання районів.

«Децентралізація – це спосіб змінити на краще життя у наших селах. Тому ті громади, які стали на шлях об’єднання першими, нині належним чином розвиваються. Ті, які почали жити в нових умовах через рік, відстали на рік. Ті, які через два – відстали на два, а ті, що починають робити це сьогодні, пастимуть задніх», - казав Петро Книшук.

Політик відкрито хвалить цей процес та запевняє, що в умовах об’єднання вдалося змінити життя сіл у всіх царинах.

Тож не дивно, що у рідному окрузі №88 Петра Книшука, м’яко кажучи, недолюблюють, а місцеві мешканці називають феодалом і навряд проголосували б за нього на виборах. Але політик не розгубився і вирішив балотуватись у сусідньому окрузі №89, до якого раніше не мав жодного стосунку. В разі перемоги Книшук не лише отримає нові політичні важелі, не втрачаючи при цьому вплив в рідному окрузі, але й лобіюватиме приєднання Снятинського району до Коломийського повіту. Більше об’єднань – більше грошей у центрі та у кишені того, хто в цьому центрі грає не останню роль.

Схожі Новини

Коментарі

Світлана

2019-07-16 21:33:05

Про що ви пишете?!!! Яке приєднання. То нічого, що укрупнення районів це не місцева дія, а всеукраїнська. До чого тут Книшук?!!! Я розумію агітувати за свого кандидата, а обливати «брудом» інших людей наводячи якісь «міфічні факти» -це низько. Фу!


Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття