Оприлюднено подання у ВР, де Зеленський називає причину звільнення Луценка з посади генпрокурора

  • 12 Червня 2019, 09:43

Президент вважає, що призначення Луценка на посаду відбулось із порушенням Конституції України та закону України "Про прокуратуру".

На сайті Верховної Ради України став доступним для ознайомлення текст подання президента Володимира Зеленського, який додається до проекту постанови щодо звільнення Юрія Луценка з посади генерального прокурора. Як йдеться в оприлюдненому поданні, причиною для звільнення Луценка з посади генерального прокурора України є відсутність у нього вищої юридичної освіти, передає Уніан.

У поданні зазначається, що згідно з законом України "Про прокуратуру", генеральний прокурор є прокурором органу прокуратури (стаття 15), перебування прокурора на адміністративній посаді у прокуратурі не звільняє його від здійснення повноважень прокурора відповідної прокуратури (стаття 39), єдність системи прокуратури України забезпечується, зокрема, єдиним статусом прокурорів та тим, що Генеральна прокуратура входить до системи органів прокуратури.

 

Читайте також:   Зеленський призначив т.в.о голови Івано-Франківської ОДА

 

Звільнення генерального прокурора з адміністративної посади або припинення повноважень генерального прокурора на адміністративній посаді не припиняє його повноважень прокурора (стаття 42). При цьому зазначається, що таким чином, генеральний прокурор є одним із прокурорів органів прокуратури, який обіймає найвищу адміністративну посаду в Генеральній прокуратурі та прокуратурі України загалом.

"Відповідно до закону України "Про прокуратуру" особа, що претендує на адміністративну посаду в прокуратурі, має відповідати загальним вимогам, що висуваються до особи, яка обіймає посаду прокурора. Такими вимогами є наявність вищої юридичної освіти, стаж роботи в галузі права, володіння державною мовою. Водночас закон містить і додаткові кваліфікаційні вимоги для прокурорів, що претендують на посади в прокуратурах вищого рівня - регіональних прокуратурах та Генеральній прокуратурі України", - йдеться в документі.

Також у поданні зазначається, що, зокрема, закон України "Про прокуратуру" встановлює обов'язкові вимоги, яким повинен відповідати і генеральний прокурор – стаття 27 закону передбачає, що прокурором Генеральної прокуратури України може бути призначений громадянин України, який має вищу юридичну освіту та стаж роботи в галузі права не менше п'яти років.

"Луценко не відповідає встановленим законом України "Про прокуратуру" вимогам до генерального прокурора України, а тому не може перебувати на цій посаді, а його призначення на посаду відбулось із порушенням Конституції України та закону України "Про прокуратуру". У зв'язку з цим відповідно до статей 8, 102, 1311 Конституції України вношу подання про звільнення Луценка з посади генерального прокурора України", - йдеться в президентському поданні.

 

 

Схожі Новини

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття