Важливо

ОТГ лідирують у ТОП-10 закладів охорони здоров’я Прикарпаття

  • 15 Листопада 2019, 17:02

У 2019 році 46 закладів охорони здоров’я (комунальних некомерційних підприємств) Івано-Франківщини надають первинну медичну допомогу та отримують фінансування від Національної служби здоров’я України (далі НСЗУ).

Станом на листопад 2019 року 1 063 299 жителів Івано-Франківської області уклали декларації з сімейними лікарями/терапевтами/педіатрами, що складає 77,43% від загальної чисельності жителів. За цим показником Івано-Франківщина посідає  12 місце серед усіх областей, пише Перший Політичний з посиланням на сайт Івано-Франківського ЦРМС.

В Івано-Франківській області окрім комунальних медичних закладів договір про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій з НСЗУ в 2019 році уклали 9 приватних клінік та 16 лікарів, які працюють як фізичні особи підприємці.

Міністерство охорони здоров’я України для Національної служби здоров’я,  як замовника медичних послуг, у Паспорті бюджетної програми «Надання первинної медичної допомоги населенню» визначає показники якості та ефективності фінансування цієї програми.

Наприклад, до кінця 2019 року НСЗУ сподівається, що показник середньої кількості декларацій на 1 лікаря становитиме 1397 декларацій, а частка населення охопленого програмою медичних гарантій становитиме 80%.

Івано-Франківським Центром розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою» проаналізовано показники підписної кампанії всіх комунальних надавачів первинної медичної допомоги Івано-Франківської області та складено рейтинг ТОП-10 закладів за відсотком підписаних декларацій.

Варто зазначити, що 15 з 46 комунальних закладів вже підписали понад 80% декларацій на своїй території обслуговування. Ще три заклади ОТГ (КНП «Яблунівська районна лікарня» (Яблунівська ОТГ), КНП «Тлумацький центр первинної медичної допомоги» (Тлумацька ОТГ), КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» (Ланчинська ОТГ) значно розширили територію обслуговування завдяки охопленню пацієнтів з населених пунктів, які раніше не обслуговували. Загалом з ТОП-10 закладів 6 КНП належать об’єднаним територіальним громадам.

Проте у Івано-Франківській області є п’ять закладів, які охопили населення деклараціями менше 60%. Жоден з цих надавачів первинної медичної допомоги не належить об’єднаним територіальним громадам.

Рейтинг ТОП-10 закладів за показником середньої кількості декларацій на 1 лікаря виглядає так:

 

 

 

З 10 закладів, в яких показник середньої кількості декларацій  на 1 лікаря є найвищою, 7  належать об’єднаним територіальним громадам. Проте й до сьогодні є КНП, у яких середня кількість декларацій на 1 лікаря не перевищує 500.

Успіхи надавачів первинної медичної допомоги, засновниками яких є об’єднані територіальні громади, можна пояснити такими факторами:

Об’єднані територіальні громади є більш відповідальними власниками та на старті реформи забезпечили краще фінансування своїх надавачів первинної медичної  допомоги.

Керівники та бухгалтери КНП ОТГ пройшли низку навчань з питань створення КНП та управління закладами в умовах реформування, які проводились Івано-Франківським Центром розвитку місцевого самоврядування (Програма «U-LEAD з Європою»).

Протягом 2018-2019 рр. для медичних працівників було проведено понад 20 заходів з актуальних питань реформування системи охорони здоров’я: створення КНП, підключення до МІС, формування фінансових планів та написання колективних договорів, стратегій КНП.

Головні лікарі КНП ОТГ Прикарпаття завжди були активними учасниками тренінгів, тематичних дискусій, навчальних поїздок з обміну досвідом.

Станом на початок 2019 року із 30-и діючих ОТГ 22-і сприяли створенню та розвитку власних  КНП, які сьогодні без перебільшення є взірцем для наслідування.

Підсумовуючи зазначимо, що НСЗУ публікує на своєму сайті інформацію щодо діяльності всіх КНП, які уклали з нею договір. Ця інформація слугує базою для якісного аналізу наявної мережі ЗОЗ ОТГ.

Головні лікарі та засновники повинні систематично здійснювати аналіз даних НСЗУ за такими індикатори як фінансова стійкість, територіальна доступність, задоволення потреб населення, задля формування спроможної мережі ЗОЗ на своїй території. 

Схожі Новини

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття