Партія може стати одним із фаворитів виборів - політолог розкрив головні чинники ймовірного успіху політсили Вакарчука

  • 10 Травня 2019, 19:00

Існує основний чинник, від кого залежить майбутніх успіх політсили, який увінчається проходженням до парламенту.

Про це у ексклюзивному коментарі PRM.UA заявив Володимир Фесенко, пише Перший Політичний.

Як пояснює політолог:

"Щодо шансів будь-яких партій на проходження до Верховної Ради, їх результат на парламентських виборах — реальні шанси можна буде оцінювати лише в серпні, не раніше. Всі зараз уявні оцінки, якщо не спекуляції. Те, що зараз заміряється, все ще дуже сильно поміняється через декілька місяців. Тому зараз можна виходити лише з чинника, який є у нас, зазвичай, визначальним в українській політиці в більшості випадків. Це чинник популярності особисто того чи іншого лідера. Ось були заміри під час виборчої кампанії за рівнем ставлення, то Вакарчук входить до трійки лідерів. Він поступається лише Зеленському (...) Саме позитивне ставлення до Вакарчука є визначальним як до виборчого блоку і дозволятиме на виборах мати непогані шанси. Хоча заміри соціологів, які ставлять в анкету блок Вакарчука, то вони дають низький рейтинг. Але якщо бути активна, ефективна кампанія, якщо Вакарчук не буде так коливатися на виборах, як він коливався перед президентськими виборами, тоді я думаю, що його партія може стати навіть одним із фаворитів виборів".

Також політолог наголошує на тому, що при всіх цих факторах результат, звичайно, не гарантований.

"Так, є потенціал, пов'язаний із особистим рейтингом Святослава Вакарчука. Чи буде він реалізований? Це залежить значною мірою від нього самого, від ефективності кампанії, від того, хто буде в його команді. Якщо він зможе реалізувати хоча б частково свій потенціал, то він як мінімум вплине на виборчі перегони, на результати парламентських виборів. А далі все залежить від того, яким буде цей результат, з ким він буде домовлятися, про склад коаліції — буде брати участь чи не буде, на яких умовах. Вплив на загальну парламентську картину може бути достатньо суттєвим", - наполягає Фесенко.

Володимир Фесенко також не бачить резону у дискусії про те, чи буде партія Вакарчука створюватися, чи буде використана якась як платформа.

"Партій у нас багато, у нас їх близько 400, одна з таких можна використати, як зазвичай робиться, вона стане платформою на виборах. Чи є зараз така партія — немає жодного значення. Наведу вам простий приклад. Ще в липні — на початку серпня 2014 року не було такої партії “Народний фронт”. Через три місяці ця партія виграла парламентські вибори. Є і інші подібні приклади, але це найбільш відомий. Тому що лідер був рейтинговий тоді І вони багато людей залучили до списку “Народного фронту”. І всі, хто брав участь, від тодішнього прем'єра Яценюка і до багатьох інших, вони відповідали тому електоральному іміджу, який формували для НФ", - зазначає політолог.

 

Схожі Новини

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття