Важливо

Порошенко поставив на місце Червоненка після його питання про євреїв і «героїзацію СС» (ВІДЕО)

  • 7 Травня 2019, 13:05

Президент Петро Порошенко на зустрічі з відомим радянським дисидентом Натаном Щаранським гідно відповів Євгену Червоненку на його питання про нібито «героїзацію СС» в Україні.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав радник Порошенка Олег Медведєв і виклав відповідне відео, пише ZIK.

«З юності пригадую, як прізвище Щаранського шиплячими звуками пробивалося крізь рядянські глушилки «ворожих голосів». Вчора, через понад тридцять років, випала можливість побачити живу легенду. В кінотеатрі «Київ» презентували фільм про відомого «отказніка» і дисидента. Питання Євгена Червоненка в дусі «рашатудей» про нібито «героїзацію СС» в Україні, здавалося б, безнадійно зіпсувало вечір. Мав твердий намір після достойної відповіді Натана Щаранського вставити червінцю і свої три копійки. Та поки дружина смикала мене за рукав, слово взяв Президент Порошенко. На відміну від мене, він не зміг промовчати. І не мав права. Це була гідна репліка мудрого державника – якщо не пошкодуєте трьох хвилин на відео, самі переконаєтеся. Показово, що Червоненку намагалися похлопати чотири руки. Щаранському та Порошенку аплодувала вся зала», – зазначив він. 

Зокрема, Натан Щаранський на запитання Червоненка відповів так:

«Ми маємо боротися за повне викорінення антисемітизму у будь-якій формі. І, безумовно, хто давав руку знищенню євреїв – ми в жодному разі не повинні підтримувати їх героїзацію. При цьому ми повинні з великою повагою ставитися до національної історії всіх народів. Так само, як ми віримо, що повернення до наших національних коренів дуже важливо. Дуже важливо, щоб і інші народи мали можливість повернутися до своїх національних коренів. І при цьому ми повинні завжди бути на сторожі, стежити, де це повернення до національних коренів не переходить до виправдання злочинів проти єврейського народу і проти інших народів».

Після цього слово взяв Президент Порошенко. Він відзначив мудрість відповіді відомого дисидента, закликав не солідаризуватися із заданим питанням і подякував, що в залі знайшлося лише дві-три людини, які плескали Червоненку.

«Ми маємо вислизнути із шор радянської і російської пропаганди і не розповсюджувати фейки, які будуть стравлювати історію українського і єврейського народів. Те, що ми зробили за ці п’ять років, починаючи від Бабиного яру, для того, щоб ми святкували 75-ту річницю Бабиного яру, те, що робиться зараз для того, щоб ми об’єднали націю… Не можна йти цим шляхом. На жаль, я маю йти, але я б хотів як президент, як громадянин, як людина, яка абсолютно віддана цінностям свободи, подякувати мудрості Натана Щаранського у відповіді на це питання», – заявив Петро Порошенко.

 

Схожі Новини

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття