Прикарпатські депутати виступили проти скасування мораторію на продаж землі

  • 5 Жовтня 2019, 17:06

3 жовтня 2019 року Івано-Франківська обласна рада прийняла звернення до президента України, голови Верховної Ради України, прем’єр-міністра України та народних депутатів від області щодо продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення.

Проект звернення напрацьований аграрною комісією Івано-Франківської обласної ради на основі законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», який поступив на розгляд у ВР, пише Перший Політичний з посиланням на прес-службу партії "Свобода".

Як підкреслив доповідач, в законопроекті є доволі небезпечні пункти. Наприклад, в одні руки можна придбати 15% земель області. В умовах Прикарпаття – це 90 тисяч гектарів землі для фізичної чи юридичної особи. Те ж саме 0,5% в межах України це 200 тисяч га. Тому аграрна комісія разом з депутатами облради закликає продовжити мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення.

«Наголошуємо: сільськогосподарська земля – це не просто привабливий об’єкт для інвестицій. Для Української нації – це єдиний стратегічний ресурс, який не підлягає відтворенню, є репродуктивною умовою життєздатності і збереження генофонду Української нації, від якого залежить продовольча безпека та економічна роль України в світі.

Нашій державі належить значна частина світових запасів чорноземів, вартість яких в умовах постійного зростання дефіциту продовольства на глобальному рівні важко переоцінити. Узаконення торгівлі землею сільськогосподарського призначення – це пряма загроза для її відчуження на користь олігархічного або чужоземного капіталу та перетворення України на сировинну колонію, в якій українці опиняться у статусі наймитів «на нашій не своїй землі», а держава втратить вплив на внутрішній продовольчий ринок.

Тому вимагаємо заради сьогоднішнього та майбутніх поколінь українців:

  1. До відновлення територіальної цілісності України заборонити в державі торгівлю землею сільськогосподарського призначення ,які підпадають під дію мораторію.
  2. Гарантувати право приватної власності на присадибні земельні ділянки, землі сільськогосподарського призначення, отримані під час розпаювання, одержані в спадщину. Даровані чи відкуплені прямими родичами, та ті, що перебувають під житловими будинками й іншою нерухомістю, власність на які громадянами України ще не оформлені.
  3. Дозволити особам, які законним способом набули право власності на землі сільськогосподарського призначення, здійснювати передачу своєї земельної власності прямим родичам із правом родинного успадкування або продавати лише територіальним громадам та державі. Категорично заборонити набувати у власність землі сільськогосподарського призначення іноземцям та особам без громадянства, особам з подвійним громадянством, а також юридичним особам, власниками яких є іноземці або в статутний фонд яких вливається іноземний капітал.
  4. Створити державний земельний банк ,який забезпечить регулювання впорядкованого обігу земель сільськогосподарського призначення. Розробити та забезпечити дієву реалізацію державних програм: програми стимулювання розвитку кооперативів та сімейних фермерських господарств; програми сприяння виробництву сільськогосподарської техніки з поступовим митним обмеженням імпорту техніки, аналоги якої виробляють в Україні», – йдеться у зверненні.

Під час обговорення представник фракції ВО «Свобода» Василь Попович наголосив, що українська земля завжди була найбільшою цінністю для нашої нації і саме за неї починалися всі війни.

«Згадаймо Богдана Хмельницького, який боровся проти Речі Посполитої, щоб звільнити землі від поляків, які володіли нашою землею, а як наслідок і українцями. Ця земля допомагала українській нації встати з колін після кожної війни, голодоморів. Навіть німці вивозили наші чорноземи вагонами у Німеччину.

Путін зі зброєю захопив частинку української землі, а ми хочемо відкрити інший шлях для захоплення української землі тим, в кого є валізи доларів, готові фірми з іноземним капіталом, які будуть нагло скуповувати українську землю. І в один прекрасний момент ми прокинемося на своїй, але чужій землі. Тому фракція «Свободи» однозначно буде підтримувати це звернення. Бо наш найбільший скарб – це наша земля.

Ми вже пам’ятаємо дику приватизацію у 90-х. Що ми від того стали багатшими? Що українцям стало краще жити на своїй землі? Ні, українці змушені їхати на заробітки у світи, залишаючи сім’ю, дітей. Штучно створена ситуація, аби український аграрний бізнес не розвивався. Аби не розвивалося мале фермерство, як в сусідніх країнах. Можливо ви хочете закрити таким чином діри в бюджеті? То давайте здавати землю в оренду, але не продавати», – закликав свободівець.

Відтак, за це звернення проголосували 62 депутати із 68 присутніх.

Схожі Новини

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття