Важливо

Прикарпаття просить у Кабміну мільярд гривень на дорогу до пункту пропуску з Румунією

  • 13 Грудня 2019, 14:08

Обласна рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, прем’єр-міністра та Верховної Ради щодо необхідності відкриття пункту пропуску на кордоні з Румунією в районі населених пунктів Шибене (Верховинський район) та Поеніле-де-Суб-Мунте (повіт Марамуреш, Румунія).

"Ми всі добре усвідомлюємо, що дане питання має стратегічне значення для розвитку нашої області", - зазначив депутат облради Василь Гладій, пише Фіртка.

“Відкриття міжнародного пункту пропуску є доцільним та потрібним, матиме важливе значення для активізації та поглиблення економічних, культурних, політичних зв’язків між Україною та Румунією, між Івано-Франківською областю та повітом Марамуреш і сприятиме налагодженню контактів між місцевими громадами, організаціями та громадянами”, – йдеться у тексті звернення.

 

Читайте також:     На перше пленарне засідання 33-ї сесії обласної ради винесено понад півсотні питань

 

Зокрема, у рішенні депутати вказують, що Івано-Франківська область є єдиним прикордонним регіоном України, що не має жодного пункту пропуску на своїй території при наявності державного кордону з Румунією протяжністю близько 50 км.

“Як свідчать фахові економічні дослідження, відкриття пункту пропуску створить передумови для будівництва щонайменше трьох гірськолижних курортів із розрахунковою вартістю інвестицій 329 мільйонів євро. Це, у свою чергу, зумовить значне збільшення кількості туристів, що подорожують до прикордонних територій (близько 800 тисяч ночівель на рік). Очікується створення близько 10 тисяч робочих місць.

Просимо ініціювати обмін дипломатичними нотами щодо відкриття зазначеного міжнародного пункту пропуску для пішохідного та автомобільного сполучення”, - зачитав текст звернення Василь Гладій.

Постановою передбачено будівництво дороги до пункту пропуску.

За попередніми розрахунками, вартість будівництва 1 мільярд гривень, що унеможливлює фінансувати ці роботи коштом бюджету області.

"Мова йде й про збереження національної ідентичності україніців, які на сьогодні проживають на території Румунії. Ці сім'ї через відсутність нормального пункту пропуску, переходу через кордон позбавлені спілкування з рідними", - додала депутат облради Ольга Федишина.

Депутат Ігор Дебенко також зазначив, що щоразу, як тільки з'являється нове керівництво в області, тема відкриття пункту пропуску стає на слуху.

"Але мене дивує, яким чином у державній програмі появилось те, що ця дорога повинна будуватися за рахунок обласного бюджету. Я думаю, якщо б ми мали відповідний ресурс, то цю дорогу ми б уже збудували давним давно", - зазначив депутат.

Схожі Новини

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття