Важливо

Прийшла за Ющенка, упіймали за Зеленського. Що відомо про голову департаменту Офісу президента, яку НАБУ підозрює у хабарництві?

  • 16 Листопада 2019, 17:09

Затриманих під час передавання хабаря чиновницю з Офісу президента Світлану Кондзелю та її спільницю, заступницю міністра культури часів Віктора Януковича Вікторію Лісничу, повідомили про підозру. Видання "ГОРДОН" розповідає, що відомо про фігурантів корупційного скандалу.

12 листопада Національне антикорупційне бюро України повідомило про затримання керівниці департаменту Офісу президента, яку обвинувачують у вимаганні хабаря в обмін на допомогу у призначенні на потрібну посаду.

Окрім самої посадовиці після передавання грошей затримали й інших учасників, серед яких була колишня заступниця міністра культури. За те, щоб пролобіювати призначення потрібної людини в "Нафтогаз", підозрювані просили 300 тис. доларів. Їх затримали після того, як їм дали першу половину суми.

Джерело у правоохоронних органах назвало "Українській правді" імена затриманих – це керівниця департаменту забезпечення доступу до публічної інформації Світлана Кондзеля і Вікторія Ліснича, яка працювала у 2010–2011 роках заступницею міністра культури Михайла Кулиняка.

В Офісі президента затримання посадовиці підтвердили, не уточнивши її імені й додавши, що корупцію потрібно викоренити, а "своїх" і "чужих" для глави держави немає.

Світлану Кондзелю лише з великою натяжкою можна назвати "своєю" для нинішнього президента, оскільки вона прийшла на роботу в тоді ще Секретаріат президента за Віктора Ющенка і працювала там далі за Віктора Януковича, Олександра Турчинова і Петра Порошенка.

Згідно з анкетою на сайті "Офіційна Україна", у 2009 році її прийняли на посаду помічника заступника голови Секретаріату. Нинішню посаду голови департаменту Кондзеля обіймає із квітня 2015 року.

У декларації у Світлани Кондзелі особливих розкошів немає. У посадовиці є квартира на 86 м2 у селі під Києвом та частка у квартирі у Львові на 114 м2. Її чоловік Валентин Машуков є власником невеликого будинку в Київській області.

Також, згідно з декларацією, у сім'ї одна машина – Renault 2011 року. Офіційна зарплата Кондзелі за минулий рік становила понад 600 тис. грн. Заробітки її чоловіка набагато скромніші. За першим місцем роботи, у держкомпанії "Укроборонсервіс", він заробив 57 тис. грн.

Друге – приватна компанія "Люче", яка виплатила Машукову 25 тис. грн за рік, або трохи більше ніж дві тисячі на місяць. Згідно з даними відкритих реєстрів власності, Машуков до 2018 року був засновником цієї компанії, після чого його змінив такий собі Володимир Ярославович Кондзеля.

Основний напрям діяльності компанії "Люче" – оптова торгівля меблями, килимами й освітлювальними приладами.

 


Вікторія Ліснича веде активне публічне життя. Фото: diprada.org.ua

 

Вікторія Ліснича, яку затримали разом із Кондзелею, уже не вперше потрапляє у корупційний скандал. Після роботи на посаді заступника міністра культури Михайла Кулиняка її призначили керівницею історико-культурного заповідника "Києво-Печерська лавра".

Там її заступницею стала відома в минулому модель Влада Литовченко. Стосунки з колективом заповідника у Литовченко не склалися. У липні 2012-го працівники почали страйкувати й вимагати звільнення заступниці директора.

Ліснича попросила Литовченко добровільно піти з посади, на що та заявила, що заплатила за свою посаду 50 тис. доларів і передала гроші "особисто для міністра" самій Вікторії Лісничій.

Наразі Ліснича очолює громадську організацію "Міжнародна дипломатична рада в Україні". Згідно з описом на офіційному сайті, організація "прагне об'єднати лідерів бізнесу, політики та соціальної сфери з України та зарубіжжя".

Новини на сайті присвячені переважно діяльності її керівниці. Із них можна дізнатися, що Вікторія Ліснича бере участь у роботі всеукраїнської асоціації "За сімейні цінності", закликає відмовитися від пластику і її нагородили медаллю "За жертовність і любов до України" від Православної церкви України.

У Національному антикорупційному бюро вважають, що Кондзеля, Ліснича і група їхніх спільників торгували впливом і заявляли, що мають знайомства, за допомогою яких можна призначати своїх людей на потрібні посади.

Колишній співробітник НАБУ Євген Шевченко в коментарі програмі "Факти" заявив, що у цієї групи не було жодного впливу на ухвалення рішень про призначення на вищі посади в "Нафтогазі".

13 листопада Кондзелю, Лісничу та їхнього спільника (за даними "Главкому", його звуть Микола Пасальський) повідомили про підозру. Запобіжного заходу для підозрюваних поки що не обрали.

Джерело

Схожі Новини

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття