Прокурор, який зривав засідання у справах Майдану, продовжить роботу в новому управлінні

  • 16 Серпня 2019, 10:38

Прокурора у справах Майдану Миколу Ніколаєва, який зривав судові засідання у справах щодо подій Революції Гідності, перевели до нового управління організації та процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини спеціальної категорії.

Про це під час брифінгу в Управлінні спецрозслідувань Генеральної прокуратури заявив керівник групи прокурорів у справах Майдану Олексій Донський.

«Упродовж тривалого періоду перебування у відділі він стабільно демонстрував небажання працювати, брати на себе відповідальність, порушував трудову та виконавчу дисципліну, не міг якісно виконати навіть елементарну роботу. Той же Кізь (Сергій Кізь, заступник генпрокурора — ред.) неодноразово запевняв, що після реорганізації Ніколаєва у підрозділі не буде. Тому це призначення вчергове свідчить про те, що Кізь не тримає свого слова. Щодо самого Ніколаєва, мені важко уявити, як він зможе працювати, і що взагалі йому можна доручити», — сказав Донський у коментарі Громадському.

 

Читайте також:     Франківцям презентували найкращі практики прикарпатських ОТГ

 

Також 15 серпня адвокатське об’єднання у розслідуванні справ Майдану «Адвокатська дорадча група» опублікувала зверненняродин загиблих Небесної Сотні.

«Ми вимагаємо не допустити зарахування в управління процесуальних керівників, які дискредитували себе розкриттям інформації захисту обвинувачених, зривом судових засідань, безпідставною відмовою від обвинувачення. Зокрема йдеться про Миколу Ніколаєва, який давно і твердо стоїть на антимайданівській позиції і постійно підігрує обвинуваченим», — йдеться в заяві. 

Також родини героїв Небесної Сотні просять провести конкурс на керівні посади в управлінні серед тих прокурорів і слідчих, які ефективно ведуть справи Майдану.

 

Читайте також:     Кличко дав свідчення у справі щодо можливої пропозиції багатомільйонного хабара Богдану

 

Нагадаємо, генпрокурор Юрій Луценко 8 серпня підписав наказ №39 про ліквідацію у структурі та штатному розписі управління спеціальних розслідувань ГПУ. Керівник управління Сергій Горбатюк заявив, що це руйнує механізм розслідування справМайдану.

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

3 лютого 2019 року генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що ГПУ завершила досудове слідство щодо винних у розстрілах на Майдані.

Адвокатка родин Героїв Небесної сотні Євгенія Закревська заперечила цю інформацію. Заяву Луценка Закревська назвала спробою згорнути розслідування.

Схожі Новини

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття