Рада дозволила ДБР і НАБУ самостійно проводити прослуховування

  • 4 Жовтня 2019, 16:22

Верховна Рада дозволила Державного бюро розслідувань (ДБР) і Національному антикорупційному бюро (НАБУ) самостійно проводити прослуховування.

За прийняття в цілому законопроекту №1009 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих положень кримінального процесуального законодавства" проголосували 330 депутатів при мінімально необхідних 226.

Закон передбачає включення НАБУ та ДБР в список спеціальних користувачів радіочастотного ресурсу, яким також дозволяється знімати інформацію з телекомунікаційних мереж.

Крім того, вносяться зміни в закон про статус народного депутата, якими дозволяється затримувати парламентарія без погодження у разі безпосереднього здійснення ним злочину.

Згідно з іншим змінам, скасовувати незаконні постанови НАБУ і САП може тільки генпрокурор і керівник антикорупційної прокуратури, крім того, чиновникам і депутатам Ради, які підозрюються у вчиненні злочинів, дозволяється оскаржити повідомлення про підозру.

Документ також скасовує низку правок, внесених депутатом 8-го скликання від Радикальної партії Олега Ляшка Андрієм Лозовим в Кримінальний процесуальний кодекс, зокрема експертизу в кримінальних справах зможуть проводити не тільки держоргани.

При цьому норми про строки досудового розслідування залишаються незмінними (12 місяців - для незначних і середньої тяжкості злочинів, 18 - для тяжких і особливо тяжких).

Закон набуде чинності на наступний день після опублікування.

Схожі Новини

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття