Рада може прийняти системні податкові законопроекти без "зайвих" дискусій

  • 5 Вересня 2019, 13:02

Законопроекти вніс у Раду Данило Гетманцев

Президент України Володимир Зеленський визначив невідкладними законопроекти про внесення змін в податкове законодавство, які вніс на розгляд Верховної ради голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Про це повідомляє УНІАН.

Зокрема, за даними видання, мова йде про законопроекти №1209 і 1210, які передбачають внесення системних змін у податкове законодавство, що передбачають коригування об'єктів оподаткування, ставок податків, посилення повноважень контролюючих органів, підвищення штрафних санкцій для платників податків, інвесторів та суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності. Зміни передбачається ввести в дію вже з 1 січня наступного року.

Обсяг законопроектного матеріалу, який потрібно опрацювати, перевищує 500 сторінок. Законопроекти були зареєстровані 30 серпня, але їх тексти стали доступними на сайті Ради тільки вчора ввечері.

Як заявляє видання, представники бізнес-спільноти та асоціації інвесторів обурені продовженням практики попередніх урядів з запровадження податкових змін за принципом "сьогодні на сьогодні" всупереч принципу стабільності податкової, який закріплений Податковим кодексом.

Прем'єр-міністр Андрій Гончарук 30 серпня під час своєї зустрічі з пресою заявив, що готувати податкову реформу планується навесні 2020 року, а набере чинності з 1 січня 2021 року.

"Це хибна практика і, як правило, її бути не повинно, коли в другому півріччі ти погіршуєш податковий режим. Тобто спростити теоретично ти можеш, але ускладнювати – точно ні", - заявив Гончарук.

Схожі Новини

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття