Рахункова палата проведе аудит МОЗ за роки керування Супрун

  • 11 Вересня 2019, 16:00

Комітет ВР з питань здоров‘я нації, медичної допомоги та медичного страхування ухвалив звернення до Рахункової палати для проведення аудиту діяльності МОЗ у 2016-2019 роках.

Про це у Facebook написала екс-очільниця МОЗ Уляна Супрун. "Минулого тижня Комітет з питань здоров‘я нації, медичної допомоги та медичного страхування, отримав прохання звернутися до Рахункової палати для проведення аудиту діяльності Міністерства охорони здоров’я України у 2016-2019 роках. Комітет рішуче підтримав таку пропозицію більшістю голосів, але пропозиція розширити період перевірки МОЗу на часи правління Богатирьової, Мусія і Квіташвілі чомусь була проігнорована", - написала Супрун. За її словами, за час роботи її команди в МОЗ України, Рахункова палата здійснювала 15 аудитів. "За час роботи Богатирьової Рахункова палата мала 5 перевірок Міністерства. Жодна з них не стосувалась закупівель ліків. Прохання до комітету надійшло від Петра Багрія, фірми якого за часів Богатирьової були чи не основними продавцями ліків за завищеними цінами для МОЗу. Проведення "тендерів" у закритих кабінетах Міністерства, відкати і домовленості та сотні мільйонів гривень коштів платників податків, які нещадно розкрадалися. Ці гроші осідали в кишенях шахраїв, а важкохворі українці залишалися без доступу до життєво необхідних ліків", - зазначила Супрун. Вона нагадала, що з 2016 року, коли запрацювали централізовані закупівлі ліків через міжнародні організації, тендери та домовленості втратили свою чинність. Читайте також: Кабмін звільнив Супрун "Натомість більше пацієнтів отримали доступ до якісних ліків. Тут лише кілька прикладів ефективності цих закупівель. МОЗ України — це єдине Міністерство, в якому попросили провести аудит останніх трьох років роботи. Така вибірковість свідчить про чітке завдання створити підстави для видуманих кримінальних переслідувань та тиску на мене і членів нашої команди. Втрата мільярдних потоків — річ, яку не пробачають", - заявила Супрун. На її переконання, "єдині реальні дії нової влади у сфері охорони здоров‘я — це забезпечити спробу реваншу фармацевтичної мафії".

Схожі Новини

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття