«Розпалювання ворожнечі»: Нацрада позапланово перевірить телеканал NewsOne

  • 21 Травня 2020, 13:41

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення призначила позапланову перевірку супутникового телеканалу NewsOne через висловлювання, що прозвучали в День пам’яті та примирення.

Таке рішення ухвалили на засіданні 21 травня, йдеться у повідомленні Нацради.

Метою перевірки стане вивчення дотримання ліцензіатом вимог законодавства щодо неприпустимості розпалювання ворожнечі та ненависті.

Моніторинг, який провели 8-10 травня, зафіксував в етері трансляцію передачі «Протистояння» (ведучі В. Піховшек і Д. Панченко). Прямий етер відбувся 8 травня, а повтори транслювалися 9 і 10 травня.

«У передачі були поширені висловлювання, що мають ознаки порушення ліцензіатом вимог абзаців четвертого та шостої частини другої статті 6, пунктів а) та в) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», частини першої статті 28 Закону України «Про інформацію»», — йдеться у повідомленні.

Зокрема, гість передачі Вадим Карасьов в етері висловився таким чином:

«Я можу сказати так: були єврейські дивізії СС, були євреї. Ну і що скасовує Голокост? Це скасовує те, що німці називали остаточним вирішенням питання, немає. Це не скасовує. Так ось нам теж була уготована ця доля: частина в гетто жити, як євреї жили в польському гетто, у варшавському гетто, частина в концтаборі, частина знищити Голокостом. Розумієте, ось у чому Перемога».

У Нацраді зазначають, що поширені в етері «Новини 24 години» твердження про службу значної кількості євреїв у військах нацистського Третього Рейху та існування єврейських дивізій СС мають ознаки заперечення і спотворення Голокосту, який «підірвав підґрунтя європейської цивілізації, розпалення ворожнечі щодо єврейського народу, який зазнав мільйонних жертв як від дій формувань СС, так і від інших військових формувань нацистського Третього Рейху».

Під час позапланової виїзної перевірки Нацрада перевірить дотримання ліцензіатом законодавчих норм, якими не допускається використання телерадіоорганізацій для закликів до розв’язування агресивної війни або її пропаганди.

Перевірка телекомпанії відбудеться після завершення карантину.

Схожі Новини

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття