Що обіцяють кандидати Порошенко та Зеленський: порівняння програм

  • 3 Квітня 2019, 18:48

Програма Петра Порошенка описує все, що він уже зробив, і обіцяє продовжувати цей курс. Обіцянки ж Володимира Зеленського повторюють заяви його персонажа Василя Голобородька у серіалі "Слуга народу".

Програми кандидатів на пост Президента України Петра Порошенка та Володимира Зеленського порівняли журналісти Каналу 24.

 

Зовнішня політика

Чинний президент Петро Порошенко обіцяє вступити до НАТО І ЄС, зокрема вже у 2023 році подати заявку до Євросоюзу і отримати план дій щодо членства в Альянсі. Водночас Володимир Зеленський згадує лише про НАТО і стандарти для армії. Про євроінтеграцію не говорить нічого.

Обоє кандидатів обіцяють повернути Крим і Донбас. Якщо чинний гарант хоче тиснути на Росію санкціями і підтримкою міжнародної спільноти, Зеленський хоче витребувати гарантії безпеки у Будапештському форматі, але обіцяє не йти на поступки у переговорах.

Модернізувати армію хоче Петро Порошенко і особливо збирається звернути увагу на протиповітряну і протиракетну оборону. Зеленський ж обіцяє набирати в армію лише за контрактом.

 

Обіцянки кандидатів у зовнішній політиці та безпеці

 

Читайте також:   Керівник обласної поліції: вибори на Прикарпатті пройшли без масштабних порушень

 

Внутрішня політика


У внутрішній політиці кандидати обіцяють теж різне. Петро Порошенко збирається продовжувати децентралізацію і нарешті запустити Антикорупційний суд.

Володимир Зеленський внутрішній політиці присвятив більшу частину своєї програми. Він хоче вирішувати всі питання референдумами і закріпити це законодавчо, вибори до парламенту пропонує проводити за відкрити списками. Обіцяє ремонтувати дороги і збудувати аеропорти у кожному обласному центрі, а всі державні послуги перевести в онлайн.

Обіцянки кандидатів у внутрішній політиці

 

Читайте також:     П'ятьох депутатів Івано-Франківської міськради перевірили на відповідальність прийому громадян (ВІДЕО)

 

Соціальна політика 

Чинний гарант обіцяє підвищити пенсії і виплати багатодітним сім'ям, завершити медичну реформу. Особливо акцентує на змінах у сільській медицині. Зеленський натомість обіцяє накопичувальну систему пенсій, страхову медицину.

З нововведень, які пропонує кандидат-шоумен – освітній ваучер для талановитих учнів у школі та економічний паспорт. Кожен громадянин отримуватиме на рахунок кошти від продажу державою землі і корисних копалин.

 

Обіцянки кандидатів у соціальній політиці

 

Тим часом на сайті Верховної Ради з'явилася петиція   Українці створили петицію про обов'язковість дебатів на виборах президента , якою українці хочу зобов'язати проводити публічні дебати кандидатів у президенти перед кожним туром виборів. Її підтримали трохи більше ніж 200 людей.

У першому турі виборів президента лідирує Володимир Зеленський , далі йдуть Порошенко та Тимошенко. Про це свідчать дані ЦВК станом після обробки майже 100% голосів. Таким чином, Тимошенко не проходить до другого туру виборів і вже визнала свою поразку.

 

Схожі Новини

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття