Шлях у майбутнє: в Івано-Франківську обговорюють проект статуту міської ОТГ (фотофакт)

  • 26 Лютого 2019, 14:56

Сьогодні, 26 лютого Івано-Франківському Центрі розвитку місцевого самоврядування відбувається презентація та обговорення, напрацьованого експертним середовищем, проекту Статуту Івано-Франківської ОТГ

Даний проект Статуту буде потребувати доповнення, обговорення і затвердження усіма учасниками об’єднання, повідомляє Правда.іф.

 

Участь у презентації взяли очільники та представники органів місцевого самоврядування, які мають увійти до складу майбутньої Івано-Франківської об’єднаної територіальної громади, експерти і представники неурядових організацій.

“Статут Івано-Франківської ОТГ важливо обговорювати і доопрацьовувати вже на етапі створення великої міської громади. Адже він визначатиме принципи та первинні механізми взаємин всіх учасників об’єднання.

Статут регулює правовідносини між учасниками об’єднання, захищатиме села і гарантуватиме дотримання їх прав у складі Івано-Франківської міської громади, а також передбачатиме обов’язки кожного учасника громади. Це історичний момент”,- наголосив директор Івано-Франківського ЦРМС Руслан Панасюк.

Міський голова Руслан Марцінків каже, що місто зацікавлене в розширенні. Станом на сьогодні вже підписано декілька угод із селами.

“Цей процес дуже не простий, місто надіслало 22 запрошення громадам на обговорення статуту. Цієї неділі ще обговоримо процес приєднання з Підпечарами. Після президентських виборів ця дискусія буде активізована. Ми не знаємо як буде до кінця року, але на сьогодні ми маємо закон, який дозволяє нам об’єднуватися”,- зазначив міський голова.

Крім того, мер додав, що наступного тижня проведуть розширену нараду з селами, які підписали угоди. І наголосив, що облдержадміністрація підтримає місто в такому рішенні.В рамках заходу своїм баченням і досвідом приєднання сільських рад до міста обласного значення поділився представник першої міської громади з центром в місті обласного значення – Коломийської, яка була створена минулого року.

Керуючий справами Коломийської міської ради Тарас Кухтар зазначив, що у Коломийській громаді механізми співпраці з сільськими радами напрацьовувались на практиці з врахування побажань сільських рад.

 

 

Читайте на 1politicalНа Прикарпатті обирали нових керівників та депутатів чотирьох ОТГ

 

 

Так напрацювали і нормативно затвердили процедуру погодження через громадські слухання в селах усіх майнових та земельних питань щодо сільських рад у складі Коломийської об’єднаної громади.

За його словами, зараз Коломийська міська громада розробляє Статут, який врахує багато з уже практично напрацьованих механізмів роботи. Але, якби Статут був напрацьований раніше, то багато організаційних питань вирішувались би швидше.

Як відомо, на сьогодні в Україні 24 міста обласного значення завершили процес приєднання навколишніх сільських рад за спрощеною процедурою і отримали статут ОТГ.

Довідково: Статут об’єднаної територіальної громади – це основний нормативно-правовий акт територіальної громади, який визначає правові, організаційні та фінансові засади здійснення місцевого самоврядування відповідно до міжнародних стандартів, а також статус територіальної громади та її членів, особливості територіального устрою, принципи участі членів територіальної громади у здійсненні місцевого самоврядування та інші питання місцевого значення.

 

Схожі Новини

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття