Важливо

Скандальні висловлювання українських політиків

  • 4 Липня 2020, 15:03

Українські політики іноді бувають надто "щирими" у своїх висловлюваннях, незважаючи на те, що їх слова та дії широко висвітлюються в засобах масової інформації. Не всі встигають стежити за мовою, і в результаті ми отримуємо "дітей низької якості", "корабельну сосну" та інші дискримінаційні, сексистські й нецензурні вирази.

Один з останніх скандалів пов'язаний із народним депутатом від "Слуги народу" Галиною Третьяковою, яка заявила, що в сім'ях, які отримують матеріальну допомогу від держави, народжуються діти "низької якості".

"Коли ми демографічно даємо такі кошти, які використовуються сім'єю, і народження дитини відбувається не для того, щоб дати їй рівні права, освіту, а народжують для того, щоб отримати матеріальну допомогу, ми отримуємо, я скажу жорстко, отримуємо дітей дуже низької якості. І це призводить до того, що вони теж сідають на публічні кошти".

Пізніше Третьякова визнала, що слова підібрала невдало, але назвала шквал критики на свою адресу "організованим буллінгом".

До речі, у Верховній раді зареєстрована постанова про засудження висловлювань Треятькової із закликом скласти мандат.

Його автори – депутати з "Опозиційної платформи – За життя".

Два "свободівці" відзначилися своїми ксенофобськими висловлюваннями.

У 2004 році Олег Тягнибок, тоді депутат від "Нашої України", виступаючи на заході, присвяченому загиблим бійцям УПА, заявив:

"Вони не боялися, як і ми зараз не повинні боятися, вони взяли автомат на шию і пішли в ті ліси, вони боролися з москалями, боролися з німцями, боролися з жидвою та іншою нечистю".

Закінчилося це виключенням з "Нашої України".

Його однопартієць Ігор Мірошниченко, у свою чергу, назвав голлівудську актрису Мілу Куніс "жидівкою".

Сексизм, на жаль, властивий не лише нардепам, які не соромляться називати колегу з фракції "корабельною сосною", а й президентам.

П'ятий президент Петро Порошенко на одній з пресконференцій звернувся до журналістки "дорогенька моя".

"Ви знаєте, що там не було ніякого сексизму. Я не знав, як вас звуть. Точно можу сказати, що "дорогенька" не означає "дешевенька". Тут була повна шана і повага", – пояснив потім Порошенко, але слова йому запам'ятали надовго.

У соцмережах навіть запустили флешмоб "Я тобі не дорогенька".

А у відповідь на слова Володимира Зеленського запустили флешмоб "Я тобі не бренд".

"Завжди було уявлення в усіх у світі, що Україна – це передусім сільське господарство, шахти, металурги, а туристи завжди говорили, що в Україні дуже красиво, дуже смачно і дуже красиві люди, особливо жінки. Так, це все є, і воно залишається нашим брендом", – ось так легко глава держави прирівняв українок до туристичного бренду.

Колишній міністр охорони здоров'я Ілля Ємець на початку пандемії коронавірусу заявив, що "помруть усі пенсіонери":

"Між іншим, цей вірус дітей не вражає, а зараз помруть всі пенсіонери".

Крім очевидної некоректності, ці слова ще й не відповідають дійсності, адже діти теж можуть підхопити вірус.

Експрем'єр-міністр Олексій Гончарук занадто розбалакався на одній з робочих нарад, аудіозапис якої потім «злили» в Інтернет.

Гончарук сказав, що він "профан в економіці", а в президента «примітивне розуміння економічних процесів» і "туман в голові".

Менш ніж за місяц його відправили у відставку.

Джерело

Схожі Новини

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття