США вирішили не продовжувати заборону на польоти над Кримом

  • 16 Жовтня 2020, 16:02

Сполучені Штати Америки дозволили своїм авіакомпаніям виконувати польоти «в певних районах» над Сімферополем, авіапростір над яким, як і в цілому над Кримом, було закрито для американської авіації на початку 2014 року через російську анексію півострова.

Як зазначено в постанові , опублікованій на сайті Федерального реєстру США, термін введеного раніше заборони закінчується 27 жовтня. А рішення зняти ці обмеження прийнято «у зв'язку зі зміною умов в повітряному просторі і зниженням небезпеки для літаків».

У той же час, в документі йдеться, що США продовжили заборону на польоти над Дніпром до 27 жовтня 2021 «через небезпеку для цивільної авіації в зв'язку з бойовими діями на Донбасі».

Після анексії Криму Росією в березні 2014 року європейська організація з безпеки аеронавігації заборонила польоти до Криму, зокрема, в аеропорти Сімферополя та Севастополя.

Міжнародна організація цивільної авіації ( ІКАО ) офіційно підтвердила приналежність повітряного простору над Кримом Україні. Контроль і забезпечення безпеки на цій ділянці повинен здійснювати тільки «Украерорух».

Україна як держава, відповідальна за повітряний простір над Кримом, після анексії півострова закрила його для повітряного руху, також закрила всі кримські аеропорти для цивільної авіації. Будь-які польоти туди і звідти є порушенням законів України і міжнародних правил. Пізніше деякі маршрути над Чорним морем були знову відкриті для руху цивільної авіації. Російські авіакомпанії, всупереч забороні, продовжують літати в анексувати Крим в порушення міжнародних норм.

Схожі Новини

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття