суд РФ залишив під вартою у Криму журналіста Бекірова

  • 21 Жовтня 2020, 09:48

Журналіст з окупованого Росією Криму Ремзі Бекіров залишиться під арештом. Таке рішення ухвалив Третій апеляційний суд загальної юрисдикції міста Сочі.

Правозахисники б'ють на сполох, адже окупанти "забили" на кримінальне законодавство та не врахували четверту Женевську конвенцію щодо Ремзі Бекірова, зазначає "24 канал"

Адвокат Едем Семедляєв заявив, що в апеляції вказано, що Верховний суд Республіки Крим неправильно застосував кримінальне законодавство. Про це повідомляє громадське об'єднання "Кримська солідарність".

Так, суд своїм рішенням залишив під арештом у Криму журналіста Бекірова. Правозахисники наголосили, що судді не застосували до Бекірова четверту Женевську конвенцію. Вона передбачає захист цивільного населення під час війни та гуманне поводження з населенням, що перебуває на окупованій території.

"Не врахував те, що Ремзі під час судового процесу перебуває в акваріумі, хоча Європейський суд неодноразово вказував на те, що це принижує людську гідність. У нього елементарно немає столу", – сказав Семедляєв.

Раніше його дружина повідомила у коментарі "Кримськотатарському Ресурсному Центру", що у Бекірова почалися проблеми зі здоров'ям. З початком літа у політв'язня почалися проблеми зі шкірою через пекучу спеку і духоту, а душ у них всього один раз в тиждень.

"Його перевели у спецблок, де більш жорсткі умови, цілодобове відеоспостереження, моторошні умови утримання в камері. Офіційно причину не називають", – розповіла вона.

У чому окупанти звинувачують Бекірова:

  • 27 березня 2019 року російські силовики провели в Криму обшуки в будинках кримськотатарських активістів, зокрема й активістів громадського об'єднання "Кримська солідарність".
    Загалом затримали 24 активісти за звинуваченням в участі у забороненій в Росії та анексованому Криму організації "Хізб ут-Тахрір".
  • 18 липня 2019 року Європейський парламент ухвалив резолюцію, в якій є заклик до Росії звільнити всіх українських політв'язнів, включаючи фігурантів даної кримінальної справи. Правозахисний центр "Меморіал" визнав фігурантів другий Сімферопольської групи справи "Хізб ут-Тахрір" політичними в'язнями й вимагає їх негайного звільнення.
  • Однак окупаційна влада це ігнорує, а ув'язнені перебувають у нелюдських умовах.

 

Схожі Новини

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття