Важливо

У БПП ухвалили рішення йти на дострокові вибори, – політтехнолог

  • 14 Травня 2019, 16:35
  • 1 Коментар

Тема інавгурації новообраного президента є складною, бо ніхто з політичних сил не знає конкретної відповіді, чи готовий Володимир Зеленський розпускати Верховну Раду.

 Але, очевидно, що Блок Петра Порошенка все ж ухвалив рішення брати участь в перегонах. І їм це вигідно, бо більшість конкурентів не зможуть дуже розігнатись.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK говорив політтехнолог Олексій Голобуцький.

«В останні дні стало абсолютно зрозуміло, що в БПП все ж таки ухвалили рішення про те, що їм вигідно йти на дострокові парламентські вибори. Оскільки вони «на ходу», а два місяці для підготовки є абсолютно достатніми. Ба більше, такі конкуренти, як Кличко, Гройсман чи Вакарчук, не зможуть дуже розігнатись», – вважає Голобуцький.

Також він зазначив, що тема інавгурації новообраного президента є дуже складною. Адже ніхто з політичних сил не знає конкретної відповіді, чи готовий Володимир Зеленський розпускати Верховну Раду.

«Зрозуміло, що «Народний фронт», який виступає проти цього, і регламентний комітет, який очолює представник цієї політичної сили, можливо, роблять все, щоб затягнути процес і домовитись. Але без БПП я, чесно кажучи, не уявляю, що може бути далі», –  зазначив він.

За його словами, наразі є дві основні політичні сили, які домінують. Тому не варто зважати, наприклад, на таких нардепів, як Савченко чи Купрій, котрі представляють Зеленського.

«Ми бачили вчорашнє засідання Погоджувальної ради і дуже смішно виглядає те, коли представляють інтереси Зеленського одна повністю маргінальна політична діячка Надія Савченко і політик Віталій Купрій. Адже є дві основні політичні сили: «Народний фронт» і БПП. Якщо хтось з них виступає за чи проти якоїсь дати інавгурації, це стає проблемою. Бо наразі важко сказати, чи вистачить інших голосів», – наголосив Голобуцький.

До слова, вчора, 13 травня, народні депутати Віталій Купрій та Надія Савченко спробували зірвати засідання Погоджувальної ради – дійшло до сварки, на стіл голови ВРУ кинули кайданки, як «символ порушення закону».

Нагадаємо, представник Президента України у ВРУ Ірина Луценко під час Погоджувальної ради 13 травня заявила, що визначення дати інавгурації є компетенцією ВРУ, а не Президента, тому будь-які закиди, що «хтось тримається за владу», є повним абсурдом.

А політичний аналітик Інституту Євро-Атлантичного співробітництва, експерт із питань зовнішньої та внутрішньої політики України Володимир Горбач вважає, що у Петра Порошенка є бажання закріпити за своїм політичним проектом на парламентські вибори відсоток у приблизно чверть виборців, які голосують. 

Схожі Новини

Коментарі

reform

2019-05-14 23:46:02

Сейчас очень важно — по какому закону проводить следующие выборы в парламент (как в случае досрочного роспуска, так и в случае плановых выборов осенью). Если опять пойдёт половина «гречкосеев»-мажоритарщиков, то не будет ничего хорошего. Так вот если сейчас добиться (как угодно, митингами, протестами) принятия закона с ОТКРЫТЫМИ партийными списками, то это будет выгодно для народа. Проблема в том, что народу приходится слишком долго ждать, чтобы заменить президента или депутата, который не оправдывает оказанного ему доверия. Приходится либо ждать следующих выборов, либо собирать майдан. Почему нельзя сделать «майдан», только легальный, законный? Импичмент или отзыв депутата, не оправдавшего надежд. Просто один раз добиться принятия нормальных законов. Выборы раз в 5 лет — это очень редко. Уже за 2-3 года видно, насколько эффективно работает президент или депутат. Если поставить выборы президента и Верховной Рады — раз в 3 года, одновременно, то получится более быстрая ротация. Максимальное количество возможных переизбраний президента или депутата — не более 3-х раз на протяжении жизни. Если 3 раза по 3 года — 9 лет. Этого достаточно. Численность депутатов лучше сократить, где-то до 230-250. Столько как сейчас их просто не нужно. Также надо добиваться снятия депутатской неприкосновенности — перед законом должны быть все равны (принцип верховенства права). Верховная Рада не должна быть клубом, повязанным круговой порукой. Так вот, если объединить все предложения в Большую Политическую Реформу, и поставить депутатов перед фактом: либо голосуете всё сразу пакетом и остаётесь до осени (инаугурация в последний день из возможных — роспуск ВР уже будет невозможен), либо роспуск Рады (майдан требует, и всё тут, не уходить, пока не примут) и «народная память» в виде тотальной обструкции всем, кто не поддержал эту реформу. Поддержка такого плана действий любым из политиков, активистов, ЛОМов и даже «ботов» — это для него огромный плюс и весомая заявка на право быть голосом народа.


Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття