Важливо

У ЄС розробляють "єдині рекомендації" щодо невизнання російських паспортів, виданих українцям на Донбасі

  • 9 Серпня 2019, 14:09

Рекомендації також стосуватимуться питання видачі віз, прохання про які в Росії чи в Україні подаватимуть жителі Донбасу з паспортами РФ.

У Європейському Союзі розробляють "єдині рекомендації" щодо "ідентифікації та можливого невизнання" паспортів Російської Федерації, виданих жителям окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) України, підконтрольних російським окупантам. Про це йдеться у заяві речника ЄС, наданій Deutsche Welle.

Зокрема, ці рекомендації для держав-членів ЄС і їхніх консульств розробляє Єврокомісія разом з Європейською службою зовнішніх справ та у координації з делегаціями ЄС у Києві та Москві.Настанови також стосуватимуться питання видачі віз, прохання про які в Росії чи в Україні подаватимуть жителі Донбасу з паспортами РФ.

 

 

Читайте також:       Стало відомо, яку пропозицію команда Зеленського зробила Авакову

 

У заяві речника ЄС наголошується, що невизнання паспортів перебуває у компетенції кожної держави-члена Євросоюзу. 20 червня глави держав і урядів ЄС висловили "надзвичайне занепокоєння" з приводу квітневого указу президента Росії Володимира Путіна про спрощення видачі паспортів жителям ОРДЛО.

На саміті ЄС наголосили, що такий крок "суперечить духу та цілям" Мінських домовленостей. Тоді ж Європейська Рада заявила про готовність розглянути подальші заходи, включно з невизнанням таких російських паспортів. Джерело DW в ЄС повідомило про початок роботи над відповідною процедурою.

Джерело

 

Схожі Новини

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття