У Франківську оголосили результати громадського моніторингу прозорості чотирьох рад

  • 13 Листопада 2019, 15:19

Сьогодні, 13 листопада, у Франківську оголосили результати громадського моніторингу прозорості та підзвітності чотирьох рад: Івано-Франківської, Коломийської, Бурштинської міських рад та Івано-Франківської обласної ради.

Дослідження проводилося протягом 2018-2019 років серед 16-ти місцевих рад у Чернігівській, Полтавській, Рівненській та Івано-Франківській областях, пише Перший Політичний з посиланням на Westnews.

За його підсумками відразу дві ради Прикарпаття, Коломийська та Бурштинська, лідирують у рейтингу прозорості та підзвітності органів місцевого самоврядування.

Результати презентував юрист, представник Коаліції в Івано-Франківській області Ольга Симчич та керуючий справами виконавчого комітету Коломийської міської ради Тарас Кухтар.

Всеукраїнська коаліція “Прозорі Ради” була створена у 2015 році з метою забезпечення реалізації права громадян  на контроль влади та зменшення корупційних ризиків.

Серед 12-ти досліджуваних місцевих рад найкращими виявилися Бурштинська та Івано-Франківська міські ради, посівши перше та друге місця відповідно.

Протягом 2018-2019 років Коаліція проводила моніторинг прозорості та підзвітності 16-ти місцевих рад, куди увійшли 12 міських рад і 4 обласні.

Для цього Коаліція розробила методологію аналізу діяльності міських рад за 14 критеріями та обласних рад – за 10 критеріями.

“Верховною Радою прийнято ряд законів щодо відкритості та публічності засідань місцевих рад. Все що ми напрацювали з Коаліцією було підтримано Верховною Радою. Радий, що нам вдалося зайняти перше місце. На разі, працюємо над тим, щоб зробити статут. Дуже багато громадських активістів цікавляться нашою роботою”, – Тарас Кухтар.

 

Схожі Новини

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття