Важливо

У Франківську відбувся багатолюдний мітинг проти "мовного законопроекту Бужанського"

  • 16 Липня 2020, 14:06

Більше півтисячі франківців вийшли на мітинг під стінами Івано-Франківської ОДА з прапорами та плакатами, аби задекларувати свою позицію проти спроб обмежити функціонування української мови в Україні, проти намагань відновити процеси русифікації.

Серед учасників – представники політичних партій, громадських організацій, ветерани АТО, звичайні мешканці, пише Ратуша.

У Верховній раді 17 липня запланований розгляд так званого “мовного закону Бужанського”, за яким пропонується скасувати обов’язкове вивчення 80% предметів у школах українською мовою.

е лиш спроба сподобатися Москві, тому важливо на місцях сказати, що громада категорично проти сьогодні переглядів закону про мову. І в нас є квоти на українську пісню, на українську книжку чи на українське кіно. Ці закони дозволяють розвивати українську мову. Після таких подій і заборон, які українська мова переживала, сьогодні в черговий раз піднімати цю тему це просто шкідництво і спроба знищити українську державу", – прокоментував міський голова Івано-Франківська Марцінків.

Заступник голови обласної ради Василь Гладій зачитав звернення від обласної ради до керівництва держави, з вимогою не розглядати цей законопроєкт:

Звертаємося до Президента України та голови Верховної Ради України з вимогою: перше – припинити нападки на основи української нації та державності, друге – зупинити політику малоросійства та нищення української держави, третє – не допустити перегляд мовного законодавства. Дане звернення прийнято на засіданні представників депутатських фракцій в обласніц раді 15 липня 2020 року. 

 

Схожі Новини

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття