У квітні бюджет Прикарпаття недоотримає понад 9 мільйонів гривень (ВІДЕО)

  • 29 Квітня 2020, 18:02

Близько 9,2 мільйона гривень недоотримає обласний бюджет через карантинні обмеження. Про це повідомив голова облдержадміністрації Віталій Федорів 27-го квітня на онлайн-брифінгу.

"Івано-Франківський локомотиворемонтний завод" - одне з підприємств, яке платить податки в міський бюджет Івано-Франківська. За словами директора заводу Руслана Терешка, через карантин зменшилося виробництво і прибутки підприємства.

"Ми вже за квітень заплатили 500 тисяч гривень податку – це ПДФО і ЄСВ (податок на заробітну плату). Була пропозиція від уряду, що не будуть нараховувати штрафні санкції, якщо ти не виплачуєш зарплату, але це не стосується нашого підприємства. Ми беремо участь у тендерах. Відповідно потрібна довідка, що відсутня заборгованість по податках і зборах. Тому змушені сплачувати як заробітну плату, так і податки", - каже директор АТ "Івано-Франківський локомотиворемонтний завод" Руслан Терешко.

Зараз на заводі з 220-ти працівників працює близько 30. Всі вони виконують замовлення, які підприємство отримало ще до карантину. Найбільшим замовником локомотиворемонтного заводу, за словами головного інженера підприємства Віктора Павлюка, є "Укрзалізниця", але вона теж закрита на карантин.

"Через те, що у нас є договірні зобов’язання перед замовниками, ми змушені в обмеженій кількості виводити наших працівників на роботу, щоб не наступили штрафні санкції за невиконання договорів. Заготовки в нас нарізані і чекають подальшої обробки, а верстат не працює через те, що зупинений і немає працівників, бо не можуть добратися на роботу", - розповідає Віктор Павлюк.

Порівняно з лютим, обсяги реалізації продукції підприємств в березні 2020-го року скоротилися на 1 мільярд 100 мільйонів гривень.

Кандидатка економічних наук Світлана Шинкар у Viber розповіла, що держава на період карантину пішла назустріч бізнесу і запровадила податкові канікули, але цього недостатньо:

"Вагомий аспект – це адресно звертатися до промисловості, по суб’єктах. Тобто, яка була сплата до того в бюджет, якими коштами вони оперували, і відповідно від того відштовхуватися. Якщо це малий бізнес, то знову ж таки - ввести якесь розпорядження. Позбавлення сплати за землю – це таке, а коли це приватний бізнес, і він платить орендну плату приватним структурам, то потрібно розділити цей тягар між тими, хто отримує, і тими, хто її сплачує".

 

Джерело

 

Схожі Новини

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття