Важливо

У КВУ критикують процедуру проведення праймеріз "Слуги народу" в Києві

  • 29 Липня 2020, 17:19

Рішення парламентської фракції "Слуги народу" щодо висунення кандидата в мери в Києві не має нічого спільного з демократичною процедурою праймеріз, заявив генеральний директор Комітету виборців України Олексій Кошель.

"Що ми отримали в Києві? Ми отримали засідання фракції політичної партії, яка, спираючись на результати соціології та на думку президента України, ухвалює рішення про те, кого буде висунуто від партії... Це не внутрішньопартійна демократія, це не демократія взагалі, це скоріше нагадує ЦК КПРС", - зазначив Кошель під час брифінгу в Києві в середу.

Так, Комітет виборців України звертає увагу, що існує досить серйозна проблема, наразі під виглядом демократичної процедури буде проведено хвилю фейкових праймеріз на місцях.

"Ми фактично спекулюємо на темі демократичної процедури, яка є ефективною в усьому світі, яку слід упровадити в Україні, ґрунтуючись на законодавстві, на традиціях, а ми зараз її замінюємо фактично обманом українських виборців", - вважають у КВУ.

Також Кошель закликав ЗМІ не використовувати словосполучення "переможець праймеріз "Слуги народу" в Києві.

"Як відбуваються "праймеріз" у всьому демократичному світі: голосують або виборці, або члени політичної партії. Наприклад, соціалісти у Франції організовують праймеріз, працюють близько 7-8 тисяч виборчих дільниць, куди приходять громадяни, голосують, праймеріз відбуваються у два тури", - зазначив він.

Як повідомлялося, партія "Слуга народу" визначилася з кандидатом на посаду мера Києва – ним стала нардеп, колишня мер Рава-Руської Ірина Верещук.

Джерело

Схожі Новини

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття